Konferencja_Kross_Racing_Team2015_photo_Bartosz_Wolin_ski_www.wolisphoto.com-4

Reprezentowanie Polski na Olimpiadzie w Rio de Janeiro 2016 – tak ambitny cel stawiają przed sobą zawodnicy Kross Racing Team, których plany ujawniono podczas konferencji prasowej we wtorek (10.02.2015) w Warszawie. W składzie nowej drużyny  znaleźli się: Maja Włoszczowska, Anna Szafraniec-Rutkiewicz, Kornel Osicki oraz Bartłomiej Wawak.

Konferencja_Kross_Racing_Team2015_photo_Bartosz_Wolin_ski_www.wolisphoto.com-2

Podczas konferencji przedstawiono plany startowe zawodników na nowy sezon, obejmujące prestiżowe zawody w Polsce i za granicą (m.in. Mistrzostwa Świata XCO w Andorze, Mistrzostwa Europy XCO w Chies d’Alpago, Europejskie Igrzyska Olimpijskie w Baku). Przygotowania do startów, zawodnicy rozpoczną już za 2 tygodnie na Cyprze, a następnie podczas zgrupowania w Hiszpanii. Wszyscy sportowcy zarówno w okresie treningów, jak i na wyścigach będą korzystać ze rowerów, udostępnionych im przez firmę KROSS.

Konferencja_Kross_Racing_Team2015_photo_Bartosz_Wolin_ski_www.wolisphoto.com-3

Najważniejszym tematem konferencji był transfer nowych zawodników do drużyny – Mai Włoszczowskiej, zdobywczyni 30 tytułów mistrzowskich oraz młodego, obiecującego kolarza Bartłomieja Wawaka, Mistrza Polski XC (U23).

Konferencja_Kross_Racing_Team2015_photo_Bartosz_Wolin_ski_www.wolisphoto.com-5

Podejmując decyzję o tym, w jakiej drużynie będę jeździła przed najbliższe dwa lata, kierowałam się przede wszystkim optymalnymi warunkami przygotowań do Igrzysk Olimpijskich w Rio de Janeiro – tak Maja Włoszczowska uzasadniła swoją decyzję o podpisaniu 2-letniego kontraktu z Kross Racing Team.

Konferencja_Kross_Racing_Team2015_photo_Bartosz_Wolin_ski_www.wolisphoto.com-6

Zawodniczka po latach startów w barwach zagranicznego teamu wróciła do drużyny sponsorowanej przez polską markę. Anna Szafraniec-Rutkiewicz oraz Kornel Osicki to sportowcy, którzy z zespołem KRT są związani od dłuższego czasu. Ich najważniejszym zadaniem na najbliższy sezon jest walka o tytuły mistrzowskie i zakwalifikowanie się do reprezentacji Polski na Olimpiadę w Rio de Janeiro.

Ten cel jest szczególnie ważny dla Anny Szafraniec-Rutkiewicz, dla której występ na olimpiadzie ma być ukoronowaniem kariery. Po walce o złoty medal dla Polski zawodniczka planuje zakończenie kariery sportowej.

Konferencja_Kross_Racing_Team2015_photo_Bartosz_Wolin_ski_www.wolisphoto.com-8

team: http://www.kross.pl/pl/team/krt-list