Jeden z największych producentów części rowerowych, japońska marka Shimano, ogłasza oficjalną współpracę z organizatorami najważniejszych zawodów enduro na świecie Enduro World Series oraz kompletnie nowej serii EWS-E.

Od premiery pierwszej grupy Deore XT w 1982 roku, Shimano jest na czele w kwestii produkcji komponentów do rowerów górskich na najwyższym poziomie. W trakcie zawodów Enduro World Series są one używane na całym świecie, od błotnistych kolumbijskich lasów, aż po ogromne i ostre kamienie otaczające podnóża europejskiego szczytu Matterhorn.

Shimano skupia się na doskonaleniu jakości działania napędów już od prawie czterech dekad, a ich ostatnią nowością są 12-rzędowe napędy z technologią Hyperglide+. Oferują one precyzyjną zmianę oraz szeroki zakres przełożeń, wpasowując się w potrzeby dzisiejszych kolarzy górskich.

Zagłębiając się w szczegóły, w których łańcuch wchodzi w reakcję z kasetą i zębatką, najnowszy napęd Hyperglide+ pozwala na zmianę biegów pod ogromnym obciążeniem z niesamowitą łatwością i pewnością. Także nieważne jest w jakim terenie zawodnicy enduro jeżdżą, ważne jest to, że Shimano zapewnia im pewność zmiany biegów w każdych warunkach.

Marka Shimano ma bardzo długą historię sponsorowania wyścigów kolarzy górskich na najwyższym światowym poziomie. Dlatego dumni jesteśmy z tego, że możemy dołączyć do rodziny Enduro World Series. Dzięki rywalizacji najlepszych zawodników na świecie podczas EWS będziemy mogli doskonalić i ulepszać nasze produkty zarówno do klasycznego MTB jak i prężnie rozwijającej się gałęzi E-Bike. Nie możemy się doczekać pierwszych wyścigów pod wspólną banderą!

– Taizo Shimano, Dyrektor Bicycle Business Division of Shimano

To bardzo ekscytujący czas dla każdej osoby zaangażowanej w tworzenie EWS, zwłaszcza patrząc pod kątem naszej nowej współpracy z Shimano. Wszyscy jesteśmy kolarzami górskimi, a nasza organizacja kocha rower od zawsze. Każdy z nas w swoim dwukołowym życiu miał okazję korzystać z produktów Shimano, które przez lata wyrobiło sobie znakomitą renomę oraz tradycję współpracowania przy organizacji wyścigów kolarskich w różnych dyscyplinach na całym świecie.

– Chris Ball, Dyrektor Generalny Enduro World Series

Pierwsza runda Enduro World Series 2020 miała odbyć się w dniach 27-28 marca w Manizales w Kolumbii. Jednak z powodu światowej epidemii koronawirusa, podobnie jak druga runda, została ona przełożona na listopad.

O marce Shimano

Misją założonej w 1921 roku firmy Shimano jest umożliwienie klientom bliższego kontaktu z naturą, wspieranie ich w realizacji pasji oraz promowanie nowego stylu życia. Dlatego pragniemy tworzyć wyjątkowy osprzęt i odzież przeznaczone dla rowerzystów. Możemy pochwalić się niemal stuletnim doświadczeniem w opracowywaniu cieszących się międzynarodową renomą komponentów rowerowych. Jesteśmy dumni, że nasze produkty prowadzą do zwycięstwa kolejne pokolenia sportowców i zapewniają nieograniczone możliwości poznawania świata na rowerze

Oficjalna strona:
shimano.com
Media:
facebook, instagram, twitter, youtube

O zawodach Enduro World Series

Enduro Mountain Bike Association (EMBA) powstała w październiku 2012 roku i miała za zadanie scalić światową społeczność rowerowego enduro. Jako organizatorzy serii Enduro World Series łączymy największe zawody enduro na świecie z najlepszymi trasami, relaksującą atmosferą i nastawieniem na zawodników. Ekipa stojąca za EMBA ma jeden cel – rozwijać światowe enduro dla zawodników, sportu i całej rowerowej społeczności.

Oficjalna strona:
enduroworldseries.com
Media:
facebook, instagram, twitter, youtube