Pamiętacie pierwszą edycję konkursu „Red Bull Bike Part: zostań bohaterem w filmie braci Godziek”? Jeśli tak, to mamy dla Was dobrą informację – dziś rusza druga edycja tego niecodziennego konkursu! Podejmij wyzwanie Red Bull Bike Part, pokaż swoją kreatywność oraz swoje rowerowe umiejętności i wystąp w filmie z Dawidem i Szymonem.

O co chodzi?

Głównym celem projektu Red Bull Bike Part jest nagranie filmu rowerowego, w którym główne role zagrają polscy riderzy. Film będzie składał się z klipów nagranych przez uczestników w trakcie internetowej części wyzwania oraz ujęć nakręconych na finałowych warsztatach z braćmi Godziek.

Co nowego w drugiej edycji?

Nowa edycja, to także nowe zasady. Organizatorzy wysłuchali uwag uczestników i w drugiej edycji wprowadzone zostały cztery oddzielne kategorie dostosowane do różnych typów rowerów: MTB, BMX, MTB FULL oraz INNE. Dla każdej grupy będzie prowadzona oddzielna klasyfikacja, a zamiast wyzwań znanych z poprzedniej edycji, tym razem został zrobiony podział na konkretne lokacje: SKATEPARK, NATURA, MIASTO oraz WOW LOCATION.

YouTube player

Zasady

Każdy uczestnik może zgłosić w każdym tygodniu tylko jedno wideo i musi przypisać się do jednej kategorii. O ostatecznym wyniku zadecyduje jury złożone z Szymona Godźka, Dawida Godźka oraz reżysera Aleksandra Osmałka. Aby wziąć udział w konkursie należy zarejestrować się na stronie redbull.pl/bikepart i postępować według instrukcji. Pełen regulamin znajdziecie natomiast w tym miejscu.

Część 1 – Skatepark (3-10 sierpień)

Skatepark to miejsce stworzone z myślą o BMX’ach, ale w ostatnich latach można tam spotkać maszyny wszelkiego rodzaju. Tym samym nie ma znaczenia czy jeździsz na małym sztywnym rowerze czy na dużym freeride’owym fullu, wykaż się kreatywnością i znajdź sposób by się zaprezentować!

Zdjęcie: Red Bull Polska

Część 2 – Natura (11-17 sierpień)

Górskie traile, hopy czy środek lasu, w tym tygodniu nie ma to znaczenia, byle tylko wykorzystać to co Matka Natura ma do zaoferowania.

Zdjęcie: Red Bull Polska

Część 3 – Miasto (18-24 sierpień)

Miejska dżungla to nie tylko schody, ławki i murki, ale również mnóstwo nieoczywistych miejsc, które można wykorzystać w odpowiedni sposób.

Zdjęcie: Red Bull Polska

Część 4 – Wow location (25-31 sierpień)

Jeżeli został Ci jakiś as w rękawie, to jest to moment, aby go wyciągnąć! To jest czas i miejsce, aby nas zaskoczyć i wykazać się maksimum kreatywności zarówno w doborze repertuaru, jak i miejsca.

Zdjęcie: Red Bull Polska

Nagrody

Najlepsze trójki z każdej kategorii zostaną zaproszone na finałowe nagrania z Dawidem i Szymonem Godźkami oraz otrzymają nagrody rzeczowe. Dodatkowo w każdym tygodniu przyznawane będą nagrody za kreatywność i nieszablonowe podejście do jazdy na rowerze. Tym samym lista nagród prezentuje się następująco:

  • występ w filmie z braćmi Godziek
  • dodatkowe skrzydła, bucket hat i skarpety Red Bull Bike Part
  • smartfon Samsung Galaxy S22
  • słuchawki Samsung Galaxy Buds 2
  • butelka Dometic Thermo Bottle 480
  • gotówka 1000zł
  • zegarek Garmin Instict 2
  • lodówka pasywna Dometic Cool-Ice WCI22

Oficjalna strona konkursu: Red Bull Bike Part 2