Dziś (17 listopada) światło dzienne ujrzała superprodukcja z braćmi Godziek w rolach głównych. „The Bike Brothers“ to połączenie realnych, światowej klasy zawodników z pełnym magii światem filmu. Niekonwencjonalnie opowiedzianą historię rodzeństwa można od dziś oglądać na stronie redbull.com/thebikebrothers.

The Bike Brothers

Szymon i Dawid Godziek to zawodnicy, którzy już mogą pochwalić się imponującymi osiągnięciami na międzynarodowej scenie rowerowej. Po raz pierwszy jednak fani dyscypliny mogą ich poznać z innej strony. Za sprawą niezwykłej produkcji, umiejętności chłopaków zostały pokazane w zupełnie nowej odsłonie. „The Bike Brothers“ to wciągająca historia z rowerowym rodzeństwem w rolach głównych, wcielającym się w postaci z kultowych filmów. Pomimo swojego doświadczenia, bracia Godziek zgodnie przyznawali, że nowe wyzwanie wiązało się dla nich z niemałą tremą.

„Pierwszy raz uczestniczyłem w takiej produkcji. Świadomość, że jesteś w centrum uwagi, była dość stresująca. Starałem się, aby wykonać jak najlepiej triki i oczywiście zmierzyć z rolą aktora“ – mówił o przygotowaniach filmu Dawid Godziek.

Starszy z braci, Szymon, dodał:

„Praca na profesjonalnym planie zdjęciowym znacznie różni się od nagrywek z kumplami. Już samo rozstawianie kamer czy przeszkód wymagało sporo pracy. Byliśmy na planie po 16 godzin każdego dnia. Nie było łatwo – zaczynaliśmy o 4 rano, a kończyliśmy po zmroku“.

The Bike Brothers

Gościnnie wystąpił w filmie Alan Andersz, który wcielił się w rolę detektywa, ścigającego głównych bohaterów. Bracia Godziek są już idolami w swojej dyscyplinie, a za sprawą niezwykłej produkcji, mogą przedstawić, co potrafią znacznie szerszemu gronu. Rozmach produkcji jest bowiem pretekstem do pokazania freestyle’u w najlepszym stylu. Uwiecznione w filmie sportowe wyczyny z pewnością odbiją się międzynarodowym echem – w kulminacyjnej scenie Szymon po raz pierwszy na świecie wykonał trik Backflip Stripper!

W historii filmów ekstremalnych powstało wiele interesujących klipów, jednak polska produkcja „The Bike Brothers“ nie miała jeszcze precedensu. Autorem scenariusza, reżyserii i zdjęć do filmu „The Bike Brothers“ jest Jen Sheroky. Za produkcję odpowiadał zespół z Graffiti Films oraz Jen Sheroky i Adam Tunikowski. Nad procesem post-produkcyjnym czuwał Juice, wspierany przez ekipę z Dashdot. Muzykę skomponował Filip Kuncewicz, a kostiumy zaprojektowała Angelika Paszek. Prace nad superprodukcją trwały od roku i było w nią zaangażowanych ponad 100 osób.

Wkrótce pojawią się nowe materiały, pokazujące kulisy powstawania filmu.