Szkot i Szwajcar spotkali się na rowerowej trasie… to co może być początkiem słabego żartu, zdarzyło się naprawdę i wyszło wspaniale. Rowerowi prosi Danny MacAskill i Claudio Caluori spotkali się w szwajcarskim Graubünden i stworzyli wideo „Home of Trails”. Żaden szczyt nie jest zbyt wysoki, trasa zbyt stroma, ani wąwóz zbyt głęboki. Nic nie powstrzymało tej dwójki przed eksploracją niekończących się tras w regionie. Oczywiście wszystko to odbyło się w zapierającej dech w piersiach scenerii. Ujęcia zostały dodatkowo wzbogacone o komentarz gwiazdy tras Pucharu Świata DH Claudio Caluori’ego, który pokazał Danny’emu swoje lokalne ścieżki.

Świat kolarstwa górskiego nie byłby taki sam, gdyby nie ta dwójka. Danny MacAskill znany jest nie tylko ze swoich świetnych pokazów trialowych, ale także posiada miliony fanów na YouTube, którzy obserwują jego niesamowite umiejętności. Claudio Caluori zapracował z kolei na swoje nazwisko tworząc niesamowite i wyjątkowe przejazdy prezentujące kolejne trasy zjazdowego Pucharu Świata. Ten nowy film pokazuje spotkanie dwóch odmiennych charakterów i odkrywa nowe horyzonty przed obojgiem.

MacAskill & Caluori - Home of Trails

Szkockie linie w szwajcarskich górach

W regionie Graubünden istnieje ponad 17 tysięcy kilometrów tras rowerowych, które dostępne są w pięciu lokalizacjach. Na potrzeby filmu Claudio i Danny odwiedzili takie miejsca jak Arosa Lenzerheide, Davos Klosters, Engadin St. Moritz, Flims czy Scuol Samnaun Val Müstair. Każdy z nich cieszył się jazdą i każdą sekundą spędzoną na rowerze. Wycieczka zaczęła się na szczycie Piz Nair, gdzie Danny czeka na swojego przewodnika na wysokości 3000m n.p.m.. Claudio oprowadza przybysza ze Szkocji po różnych trasach w regionie, a Danny pokazuje Szwajcarowi kilka zaskakujących „szkockich linii”.

MacAskill & Caluori - Home of Trails

Podążaj śladami tras Danny’ego i Claudio

Graubünden to jeden z najbardziej atrakcyjnych regionów górskich na świecie. To kraina tysiąca szczytów, 615 jezior, 150 dolin i trzech różnych języków. Wszystko to sprawia, że jest tu bardzo różnorodnie i spektakularnie. Jest to idealne miejsce dla osób lubiących płynne trasy, fanów grawitacji, a także całych rowerowych rodzin. Wszystko to dzięki temu, że każda trasa jest praktycznie zawsze otwarta. Tysiące kilometrów tras oraz Mistrzostwa Świata DH, które odbędą się we wrześniu w Lenzerheide, są tylko dodatkowym bonusem. Możecie również skorzystać ze specjalnej oferty, która zapewnia noclegi, wyciągi, przejazdy i przewodnika śladami „Home of Trails”.

Więcej informacji o trasach, na których jeździli Danny i Claudio, znajdziecie na stronie homeoftrails.com.