Dwie nowe trasy, nowa gondola oraz ogromny pump track – to zmiany jakie zaszły w sezonie 2019 w Bike Parku Leogang, który tym samym rozszerzył swoją ofertę dla kolarzy górskich. Leogang jest kojarzony również z corocznym rozgrywaniem rundy Pucharu Świata DH, a to z kolei kojarzy się głównie z Aaronem Gwinem. Amerykanin, który na koncie ma już 20 wygranych rund, spędził trochę swojego prywatnego czasu tuż po trzeciej rundzie tegorocznego Pucharu Świata DH. Efekty tego pobytu możecie zobaczyć na filmie poniżej:

Fani kolarstwa górskiego w tym sezonie otrzymali do dyspozycji dwie nowe trasy w Bike Parku Leogang oraz dwa single w regionie Saalfelden Leogang. Dodatkowo powstał pump track o powierzchni 5000m2. Dzięki wybudowaniu tras Steinberg Line by FOX oraz Antonius Trail, sieć tras w Leogangu wydłużyła się o ponad 11 kilometrów. Steinberg Line by FOX jest to idealna trasa dla początkujących oraz tych, którzy szukają trasy typu flow. Z kolei Antonius Trail wybudowana została bardziej jako typowy techniczny single track. Poza rejonem bike parku powstały z kolei trasy Schwarzleo Trail oraz Forsthof Trail, dwie naturalne ścieżki, które wyszejpowane zostały ręcznie. Dodatkowo do użytku rowerzystów oddany został drugi wyciąg Steinbergbahn, który zwiększy przepustowość i rowerzyści będą mogli zrobić więcej kółek w ciągu dnia.

Aaron Gwin / zdjęcie: Sebastian Sternemann

Czy jest ktoś lepszy do sprawdzenia nowych ścieżek w Bike Parku Leogang niż Aaron Gwin? Żaden inny zawodnik nie wygrał tyle razy Pucharu Świata DH w tym miejscu niż pięciokrotny zdobywca Pucharu Świata. W 2011, 2015, 2016 oraz 2017 Gwin stanął na najwyższym stopniu podium, a rok temu był drugi. Jednak Aaron ma również złe wspomnienia z trasy „Speedster”, która jest areną najważniejszej serii wyścigowej na świecie. W 2012 roku zmagał się z awarią hamulców, w 2014 kapeć w górnej sekcji doprowadził do spektakularnego przejazdu na samej obręczy, a w 2015 roku pomimo zerwania łańcucha tuż po starcie udało mu się wygrać. To wszystko sprawia, że Aaron Gwin i Leogang razem są już po prostu legendarni.

Aaron Gwin / zdjęcie: Sebastian Sternemann

Region Saalfelden Leogang oraz Bike Park Leogang życzą Aaronowi szybkiego powrotu do zdrowia i nie możemy się doczekać aż wróci ponownie do ścigania.

Tuż po zawodach trzeciej rundy Pucharu Świata DH udało nam się złapać z Aaronem i chwilę porozmawiać.

Aaron Gwin / zdjęcie: Sebastian Sternemann

Rasoulution: Aaron, jak minęły zdjęcia?

Aaron Gwin: Cały proces to była dobra zabawa. Świetnie się czułem i dobrze bawiłem na różnych trasach, ale to była również ciężka praca. Po każdym zdjęciu czy ujęciu do filmu musisz podejść z powrotem kawałek trasy i to było bardzo męczące. Jednak to wszystko daje dużo frajdy, zwłaszcza gdy pracuje się z ekipą, która wie co robi. Chłopaki mieli oko do ujęć i wiedzą co i jak, więc wszystko szło w miarę gładko i potrzebowaliśmy zaledwie kilku prób na ujęcie. Dodatkowo Leogang leży w takim miejscu, że tu nie da się zrobić złego zdjęcia.

Czy podobały Ci się tutejsze trasy?

Bardzo! Są po prostu wspaniałe, a ja mogłem pojeździć po kilku, po których nigdy nie miałem okazji pozjeżdżać. Fajnie jest mieć bike park z tak zróżnicowanym terenem. Znajdziemy tu wymagające drewniane elementy, rock gardeny czy również bardzo szybkie wallride’y albo flow traile. Zróżnicowanie jest naprawdę duże i każdy znajdzie w Leogangu coś dla siebie.

Aaron Gwin / zdjęcie: Sebastian Sternemann

Co sprawia, że region Saalfelden Leogang jest wyjątkowym miejscem dla Ciebie? Co Ci się tu najbardziej podoba?

Leogang zawsze był dla mnie wyjątkowym miejscem. Zaczynając od wspaniałej scenerii, a kończąc na świetnej atmosferze. To jest miejsce, do którego kocham wracać i się ścigać. Zawsze nocujemy w tym samym hotelu, który ma świetne jedzenie i wszyscy nas dobrze traktują. Ścigam się tutaj już od 9 lat i zaliczyłem jedne z najwspanialszych wyścigów w mojej karierze. Również miejscowi fani są wyjątkowi i czuję z nimi wyjątkową więź. Gdy tu przyjeżdżam, to czuję się jak w domu.

Aaron Gwin / zdjęcie: Sebastian Sternemann

Jak opiszesz Puchar Świata DH w Leogangu w trzech słowach?

Mój ulubiony wyścig!

W 2020 roku odbędą się tu Mistrzostwa Świata DH, czy czujesz dodatkową presję z tym związaną?

Nie mogę się ich doczekać. Byłoby wspaniale tu wygrać i byłby to dla mnie dodatkowy bonus. Poprzednim razem, gdy były tu Mistrzostwa Świata DH w 2012 roku, to musiałem odpuścić przejazd z powodu awarii hamulców. Bardzo chciałbym zostać Mistrzem Świata właśnie tutaj.

Aaron Gwin / zdjęcie: Sebastian Sternemann

O Bike Parku Leogang

Więcej informacji o Bike Parku Leogang można znaleźć na stronach: bikepark-leogang.com, instagram.com/BikeparkLeogang oraz facebook.com/BikeparkLeogang.

Wiadomości bieżące oraz informacje o regionie Saalfelden Leogang można znaleźć na stronach:
saalfelden-leogang.com, instagram.com/Saalfelden_Leogang oraz facebook.com/SaalfeldenLeogang.

Jeżeli jesteś zainteresowany wyjazdem do Bike Parku Leogang, to na miejscu znajdziesz sporo hoteli przyjaznych rowerzystom. Są to m.in. Salzburger Hof, Rupertus, Bacher, Riederalm, Ritzenhof, Puradies oraz Hotel Der Löwe. Na miejscu znajdziesz także sklepy i serwisy rowerowe takie jak Sport Mitterer i Sport 2000 Simon. Więcej informacji można znaleźć na stronie: 
saalfelden-leogang.com/en/region-experience/bike/bikehotels