Kanadyjczyk Carson Storch pojawił się w świadomości fanów freeride’u w 2013 roku, gdy zdjęcie z nim w roli głównej trafiło na okładkę Bike Magazine. Od tamtej pory Carson nie daje o sobie zapomnieć i co jakiś czas bierze udział w szalonych projektach.

Zdjęcie: Brian Nevins /Red Bull

Tym razem w ramach przygotowań do nadchodzącej imprezy Red Bull Rampage trzeba było zrobić coś specjalnego. Okazja trafiła się sama, ponieważ tuż obok Highland Mountain Bike Park swoje urodziny obchodziła pewna kolejka.

„The Cog Railway” wybudowana została przez Sylvestra Marcha w 1869 roku i jest to pierwsza zębata kolej na świecie. Od 150 lat wozi turystów na szczyt góry Washington (1917m n.p.m.), a co roku przewija się ich ponad 80 tysięcy. Średnie nachylenie kolei to 25%, a prędkość to 4.5km/h pod górę i 7.6km/h w dół.

Zdjęcie: Brian Nevins /Red Bull

Tym samym czy mogła być lepsza okazja do uczczenia 150-tych urodzin kolejki niż wybudowanie trasy rowerowej tuż obok? Carson Storch wraz z ekipą Red Bulla właśnie to zrobili i efektem tej współpracy jest krótki film „Rail Blazer”.

Zdjęcie: Brian Nevins /Red Bull

To wspaniałe uczucie, gdy pokonujesz przeszkody po raz pierwszy jest po prostu nie do opisania. Ciężko nam było zmieścić kolejkę w kadrze, ponieważ jest ona dużo i zasłania ogromną ilość miejsca. Finałowy hip drop był ciężki, nie widziałem lądowania, bo zasłaniał mi je pociąg, więc musiałem zaufać swoim umiejętnościom i temu, że mam odpowiednią prędkość.

– Carson Storch

Śledźcie Carsona na: facebook, instagram