W pierwszym odcinku 4-odcinkowej serii filmowej Dziedzictwo Leatt, byliśmy świadkami poruszającej i inspirującej historii jak i dlaczego powstała marka. Poruszony wtedy problem wciąż istniał, więc przybliżamy sposoby jego rozwiązania w kolejnym odcinku, który pokazuje stworzenie oraz ewolucję ochraniacza karku.

Nie miałem żadnych wątpliwości w kwestii wycofania produktu z oferty w momencie, gdy nie spełniał swoich założeń, nie był bezpieczny, a z całą pewnością, nie założyłbyś go swojemu dziecku. Trzeba było podejść do tematu inaczej i zmienić mnóstwo rzeczy.

– dr Chris Leatt

Ochraniacz Karku Leatt jest produktem, który ma zmniejszać ilość odnoszonych kontuzji karku. W drugim odcinku skupiono się na pokazaniu wyzwań towarzyszących wprowadzeniu innowacyjnego ochraniacza do strefy, gdzie nie istniały żadne standardy, wytyczne czy nawet testy bezpieczeństwa.

Doktor Chriss Leatt oraz inżynierowie biomedyczni w Leatt musieli zacząć od zera. Po latach udało im się stworzyć produkt, który redukuje obrażenia karku nawet o 89% (wg badań EMS Action Sports Study). Jednak okazało się, że w międzyczasie pojawił się problem ze zwiększoną ilością obrażeń obojczyków – o tym również opowie dr Chris Leatt.

Trzeci odcinek pojawi się 15-go marca i skupi się na całej gamie ochraniaczy ciała dostępnych w ofercie marki Leatt.

Obejrzyj poprzedni odcinek:

O marce Leatt

Leatt® oferuje produkty praktycznie do każdego sportu akcji. Ochraniacz karku Leatt-Brace® jest wielokrotnie nagradzanym produktem, a w połączeniu z kaskiem fullface oferuje świetne zabezpieczenie przed złamaniami odcinków szyjnych kręgosłupa. Został zaprojektowany dla użytkowników motorów, rowerów, pojazdów ATV, skuterów śnieżnych i wszelkich innych pojazdów wymagających kasku na głowie.

Oficjalna strona: leatt.com
Dystrybucja:
olekmotocykle.pl
Media:
facebook, instagram, youtube, twitter