Niewiele ponad dwa lata temu młody Austriak Gabriel Wibmer wypuścił swój największy projekt filmowy „Late for School”. Po bardzo dobrym przyjęciu i niemal 13 milionach wyświetleń, Gabriel wraca z drugą częścią. Wideo „Late for School 2” zostało nagrane w przepięknych lokalizacjach w Austrii i z wykorzystaniem najnowszego roweru Canyon Torque z kolekcji 2022.

Zdjęcie: Marian Assmair

Film powstał przy współpracy z kuzynem Gabriela, Stephanem i nakręcony został na terenie regionu Tyrolu Wschodniego, a także w centrum miast Graz i Wiednia.

Miejski freeride, latanie po schodach, gapy, flipy, ujęcia z drona – to był zdecydowanie intensywny czas, ale bardzo dobrze się bawiliśmy. Cieszę się, że w końcu udało się zakończyć nagrania do drugiej części „Spóźnionego do szkoły” i wraz z moim kuzynem Stephanem jesteśmy z tego powodu bardzo dumni. Nie było lekko, zwłaszcza jak jeździłem z kontuzjami po niektórych upadkach, ale na koniec opłaciło się ponieść większy wysiłek.

– Gabriel Wibmer
Zdjęcie: wibmerfpv

Nowa linia rowerów Canyon Torque została zbudowana z myślą o uniwersalności, zapewniając różne materiały wykonania ramy oraz rozmiary kół. Dzięki temu Torque jest dobrym wyborem praktycznie dla każdego rowerzysty, a Gabriel wybrał model Torque 27.5 AL, który dostępny jest na stronie canyon.com.

To niesamowite obserwować jak Gabriel rozwija się podczas swojego pierwszego roku współpracy z Canyonem. Jazda po trasach Pucharu Świata DH, przez eMTB, aż po street, to żaden problem dla Gabriela, a jego motywacja i pasja do tego wszystkiego jest na niesamowicie wysokim poziomie. Cieszymy się, że możemy go wspierać i podziwiamy projekt, który powstał we współpracy ze Stephanem.

– Jack Noy, Canyon MTB & Gravity Brand Manager

Śledźcie poczynania Gabriela na: