W klipie „Video Game” jak sama nazwa wskazuje Fabio Wibmer zabiera nas do alternatywnej rzeczywistości. On sam wciela się w głównego bohatera, który przemierzając niesamowite lokalizacje wykonuje swoje popisy na rowerze, ale nie tylko… Gracze raczej szybko zorientują się do jakiej gry nawiązuje Video Game.

YouTube player

Fabio Wibmer w swoim nowym klipie pokazuje swój niepowtarzalny styl jazdy, który pomieszany został z elementami jego ulubionej gry. Całość nakręcona została głównie z perspektywy trzeciej osoby, co było niezwykle trudne. Dzięki wysiłkom ekipy całość sprawia wrażenie, że to publiczność kontroluje Wibmera i kieruje go przez kolejne etapy jego nietypowej podróży przez francuską riwierę.

Najnowsze wideo rozpoczyna się jazdą w lasach regionu Innsbruck gdzie Fabio nabawił się poważnej kontuzji, która zmusiła go do przerwy w tworzeniu kolejnych projektów. Rok później Wibmer wraca do gry i nagrywa ten niesamowity klip, który jest zupełnie inny od poprzednich. Video Game łączy jazdę w zróżnicowanym terenie na 3 różnych rowerach ale także jazdę samochodami, pływanie łodzią czy nawet akrobacyjny lot helikopterem. Czasem ciężko odróżnić fikcję tytułowej gry wideo, ale wszystkie pokazane akcje i akrobacje zostały wykonane przez samego Fabio Wibmera.

„Pojedyncze sceny były bardzo wymagające zwłaszcza że podczas tego projektu jeździłem w sumie na trzech zupełnie innych rowerach. Każdy z nich wymaga zupełnie innych umiejętności”

Fabio Wibmer

Sceny były zdecydowanie bardziej skomplikowane niż w moich poprzednich projektach. Helikopter, łódź, skoki z klifu, czy przeszkody w mieście. Kolejnym wyzwaniem było połączenie zupełnie odmiennych scen w jeden klip tak aby zachował on odpowiednią płynność”

Fabio Wibmer

Śledź poczynania Fabio Wibmera: