Początek listopada to dobry moment na rozpoczęcie jesienno-zimowych treningów przygotowujących do kolejnego sezonu rowerowego. Jesienna plucha oraz zimowe temperatury nie zachęcają do wyjścia na rower na zewnątrz, ale trening musi zostać odbyty. W tym momencie z pomocą przychodzi marka Elite, która w swojej ofercie posiada całą gamę trenażerów rowerowych, pomagających kolarzom na wszystkich stopniach zaawansowania w podtrzymaniu aktywności fizycznej związanej z rowerem.

Trenażer Elite SUITO-T

Po co nam trenażer?

Zanim przejdziemy do przeglądu ofery marki Elite, wypadałoby zapytać po co w ogóle nam trenażer? Czy jest on niezbędny? Przede wszystkim trenażer rowerowy to możliwośc wyjścia na rower, ale bez wychodzenia z domu. Po prostu wsiadasz na rower i… jedziesz. Ogólne badania dowiodły, że podczas godzinnej przejażdżki spalamy 300-800 kalorii, co z pewnością może być pewną pomocą przy np. odchudzaniu. Oczywiście, aby uzyskać pożądany efekt należy czynność wykonywać regularnie, co dzięki wykonywaniu jazdy w domu, może być dużo łatwiejsze niż przy próbach jazdy w jesienno-zimowej aurze.

Częsta jazda na rowerze to nie tylko chudnięcie, ale także takie efekty jak modelowanie sylwetki, zwiększenie ogólnej wydolności organizmu, spadek tętna spoczynkowego, zwiększenie pojemności płuc czy lepsze dotlenienie krwi. Nie trzeba też wspominać o aspektach psychicznych, które po prostu uwalniają codzienne myśli o problemach i pozwalają głowie po prostu odpocząć. Rower nadaje się nie tylko do rekreacji, ale też do treningów oraz utrzymania formy.

Sezon jesienno-zimowy nie nastraja do częstego wychodzenia na zewnątrz, ale dzięki trenażerom rowerowym Elite, możemy wykonywać wszystko to o czym wspomniano powyżej w zaciszu domowym.

Trenażer Elite SUITO-T

Trenażery rowerowe Elite

Włoska marka Elite została stworzona przez rowerzystów i już od ponad czterdziestu lat zapewnia najwyższej jakości rozwiązania związane z trenażerami rowerowymi. Tworzone są one we współpracy z najlepszymi rowerzystami, a oferta skrojona jest pod każdego kolarza, który dopiero zaczyna lub jest już zaawansowanym użytkownikiem roweru. Włoski design, najwyższa jakość wykonania oraz kompatybilność z większością rowerów dostępnych na polskim rynku sprawiają, że trenażery Elite są gwarancją satysfakcji z treningu.

Oferta trenażerów Elite

W ofercie marki Elite znajduje się cała gama trenażerów, które w zależności od stopnia zaawansowania oraz możliwości finansowych użytkownika podzielone zostały na serie:

Trenażery interaktywne
 • JUSTO – dla fanów mocnych wrażeń
  Seria ta oferuje wiele różnych możliwości treningowych, takich jak nachylenia do 24% czy zapewnienie wysokiego realizmu jazdy. Dzięki zintegrowanej technologii Flex Feet pozwala również na perfekcyjne odwzorowanie pedałowania oraz odtworzenie naturalnego nacisku i drgań podczas jazdy.
 • DIRETO XR-T – dla najbardziej wymagających
  Seria DIRETO XR-T posiada nie tylko zintegrowany miernik mocy, ale również pozwala na odwzorowanie najbardziej dynamicznych treningów dzięki zintegrowanemu uchwytowi, zwartej budowie i składanych nogach ułatwiających transport oraz przechowywanie. Dzięki współpracy z różnymi platformami nasz trening może być w pełni interaktywny.
 • SUITO-T – dla ambitnych kolarzy
  Jest to nowoczesna seria interaktywnych trenażerów przeznaczonych dla osób szukających realistycznych wrażeń z jazdy. Solidna stalowa konstrukcja gwarantuje stabilność podczas dynamicznych treningów oraz sprintów.
 • TUO – wszechstronne i stylowe
  Powstały dzięki współpracy z włoskim studiem projektowym Adriano Design. Jest to niezwykle stylowe urządzenie, które dzięki kompaktowej konstrukcji, po złożeniu może być prawdziwą ozdobą salonu. Wykonany jest z najwyższej jakości materiałów takich jak stal czy drewno bukowe.
 • NOVO SMART INTERACTIVE PACK – nowy standard jazdy
  Wsparcie przedniego koła oraz stabilna konstrukcja zapewniają ciche działanie, a możliwość łatwego połączenia z siecią z pewnością wzbogaci doznania rowerzysty podczas treningu.
Trenażery SMART
 • TURNO – uniwersalny trenażer z dużym potencjałem
  Jest to zaawansowany model z funkcjami Smart oraz układem oporu hydrokinetycznego. Jest kompatybilny z większością urządzeń i aplikacjami innych firm oraz obsługuje takie technologie jak ANT+TM Power, ANT+TM Speed & Cadence czy Bluetooth.
 • QUBO POWER MAG SMART B+ – stworzony, by sprostać wymaganiom profesjonalistów
  Trenażer dla najbardziej wymagających rowerzystów, którzy mają możliwość odbycia wysoko zaawansowanych treningów przy jednoczesnym zachowaniu kontaktów ze społecznością rowerową. Posiada 8 poziomów oporu, wysoką stabilność oraz wygodny system łączności.
Trenażery klasyczne
 • QUBO FLUID – dla ceniących wysoki realizm jazdy
  Dzięki zanurzonej w oleju rolce oraz odpowiedniego umiejscowienia środka ciężkości trenażera, zapewnia on doskonałe wrażenia imitujące jazdę po prawdziwej powierzchni. Dzięki stabilnej ramie mamy zapewnione bezpieczeństwo podczas najbardziej wymagających ćwiczeń.
 • NOVO FORCE – dla wielbicieli klasyki
  Jest to klasyczny trenażer z możliwością 8-stopniowej regulacji oporu magnetycznego, dzięki czemu pozwala na wygodne dostosowanie trenażera do potrzeb każdego użytkownika.
Trenażery rolkowe
 • NERO – realizm i interaktywność
  Trenażer rolkowy gwarantujący realistyczne doświadczenia oraz wysoką interaktywność. Dzięki łączności z urządzeniami zewnętrznymi zapewnia pełne wsparcie w kontaktach ze społecznością oraz w treningu.
 • QUICK MOTION – idealny dla każdego rowerzysty
  Pływająca rama rolki zapewnia wysoką wygodę treningu dzięki znakomitemu pochłanianiu drgań przy niespodziewanych ruchach. Jest to idealny wybór zarówno dla zaawansowanych rowerzystów jak i tych początkujących.
 • ARION MAG – dopasowana do indywidualnych potrzeb
  Rolka posiada możliwość regulacji oporu oraz pozwala na zróżnicowanie stopnia trudności treningu. Dzięki regulowanemu rozstawowi osi jest kompatybilna z większością rowerów.
 • ARION – dla amatorów i zawodowców
  Rolkowy trenażer, który jest doskonałym przyrządem do codziennych treningów oraz rozgrzewek przed jazdą na rowerze. Dzięki wielu możliwościom ustawień urządzenia gwarantuje efektywny trening oraz doskonałe wrażenia z jazdy.

Trenażery Elite SUITO oraz DIRETO XR-T

Gdy już wiemy jaką pełną ofertą trenażerów rowerowych dysponuje firma Elite, możemy skupić się na dwóch najciekawszych modelach jakimi są SUITO-T oraz DIRETO XR-T.

Trenażer rowerowy Elite SUITO-T

 • Jest to nowoczesny, interaktywny trenażer, który zapewnia realistyczne wrażenia z jazdy dzięki takim funkcjom jak regulowanie obciążenia czy kąta nachylenia powierzchni.
 • Solidna stalowa konstrukcja zapewnia wysoką stabilność podczas dynamicznych treningów czy sprintów.
 • Konstrukcja trenażera jest kompatybilna z większością rowerów, a dzięki składanym nogom, zwartej budowie i wygodnemu uchwytowi, jest wygodny w transporcie i przechowywaniu.
 • Pozwala na symulację podjazdów do 15%, a także potrafi wygenerować opór ponad 1900W przy 40km/h, dzięki czemu sprawdzi się jako idealne narzędzie treningowe nawet dla najsilniejszych kolarzy.
 • Posiada wiele funkcji zapewniających kompletny system pomiaru mocy, dzięki czemu gwarantuje realistyczne doznania podczas treningu:
  • Power Meter Link (PML) – pozwala na połączenie zainstalowanego w rowerze czujnika mocy z trenażerem.
  • Spindown – dokładna procedura kalibracji trenażera, uwzględniająca zmieniające się z biegiem czasu tarcie.
  • Algorytm kompensacji temperatury – funkcja pozwalająca na kompensacją zmiany temperatury wynikające z pracy urządzenia i uwzględnia uzyskane dane przy przy obliczaniu mocy.
Trenażer Elite DIRETO XR-T

Trenażer rowerowy Elite DIRETO XR-T

 • Jest to zaawansowany technologicznie trenażer, który stworzony został do zapewnienia najlepszych możliwych warunków treningu w domu.
 • Najwyższa precyzja wykonania, wykorzystanie najnowszych technologii oraz wysoka jakość użytych materiałów.
 • Jest to następca tak uznanych modeli jak DIRETO i DIRETO-X.
 • Pozwala na symulację podjazdów do 15%, a dzięki pełnej kompatybliności z podstawką Elite, pozwala również na symulację zjazdów i skręty kierownicą.
 • Gwarantuje wysoki realizm oraz posiada precyzyjny, optyczny czujnik momentu obrotowego (tzw. OTS), który umożliwia wysoką dokładność odczytu pomiaru mocy wynoszącą do +/- 1.5%.
 • Do komunikacji wykorzystuje technologie ANT+ oraz Bluetooth.

Konkurs Elite – „Wkręć się”

Dla każdego użytkownika trenażerów Elite, producent przygotował konkurs „Wkręć się”. Trwa on od początku października aż do 9-go stycznia 2023 roku i adresowany jest do posiadaczy trenażerów włoskiej marki (warunek zakupu od września 2022 roku). Aby wziąć udział w zabawie należy wejść na stronę konkurs-elite.pl i wykonać zadanie konkursowe polegające na opisaniu swojego celu, do którego chce się dojechać z trenażerem Elite. Do opisu należy dołączyć zdjęcie dowodu zakupu oraz trenażera.

Nagrodą główną jest 3x5000zł do wykorzystania na dowolny sprzęt rowerowy w sklepie, w którym kupiło się trenażer Elite. Nagrodami pocieszenia jest 20 zestawów akcesoriów składających się z ręcznika Elite oraz 15-funkcyjnego narzędziownika PRO.

O marce Elite

Włoska marka Elite założona została przez rowerzystów, którzy od ponad czterdziestu lat tworzą akcesoria oraz trenażery rowerowe. W swojej ofercie posiadają całą gamę urządzeń przeznaczonych dla kolarzy na każdym stopniu zaawansowania.

Oficjalna strona: elite-it.com
Media: facebook, instagram, youtube