Prawie dwa lata po premierze drugiej części, Shimano, Thomas Genon, JB Liautard i Jules Langeard połączyli siły i wrócili do USA, aby stworzyć trzeci epizod swojej filmowej serii. The Art of MTB to hołd dla rowerowego freeride’u, a trzech przyjaciół, aby go stworzyć, wybrali się na prawdziwy amerykański road trip.

YouTube player

Wszystko zaczyna się wśród szalonych świateł Las Vegas, a kończy się na cichej pustyni niedaleko Virgin w Utah, gdzie niegdyś były rozgrywane zawody Red Bull Rampage. Trzecia część trzyma się formatu typowego kina drogi, ze spokojnym głosem narratora i dziewięcioma aktami, po jednym na każdą lokację. Gdy pogoda nie pozwalała na jazdę w terenie, Tommy G wybierał się na miasto, aby robić triki na starej stacji benzynowej czy lokalnym skateparku.

Zdjęcie: JB Liautard

Gdy tylko pogoda się poprawiła, JB (fotografia), Jules (video i edycja) oraz Tommy G mogli pokazać w pełni swoje talenty na pustyni, pomiędzy legendarnymi liniami znanymi z zawodów i tymi mniej oczywistymi, odkrywanymi nawet poprzez Google Earth. Niesamowite widoki, skały, czerwony piasek i ostre słońce – to wszystko przypomina pierwszy krok człowieka na księżycu. A na sam koniec pojawia się freerider, który jedzie swoją linię dla naszej przyjemności.

Zawsze podchodziłem do tego sportu z pasją i ogromną motywacją, a to dzięki rzeczom, które mnie inspirują. Nieważne czy to zawody, wideo czy zdjęcia w magazynach. To wszystko mnie zbudowało i nakręcało moją pasję w młodości. Teraz, gdy pracuję przy tych projektach, to nie otrzymuję nagrody jak na zawodach, przychodzi ona dopiero później. Chcę oddać rowerowej społeczności to, co mnie inspirowało, i mam nadzieję, że im się to spodoba.

Thomas Genon
Zdjęcie: JB Liautard

Gdy robię zdjęcia rowerowe, to wiele zmiennych wchodzi do gry. Jednak trzy główne to światło, teren i akcja. Żadne z nich nie jest ważniejsze i wszystkie muszą zagrać perfekcyjnie, choć często jeden parametr wysuwa się na pierwszy plan.

JB Liautard
Zdjęcie: JB Liautard

Pierwszy raz wziąłem udział w projekcie, a to spowodowało, że JB mógł skoncentrować się wyłącznie na robieniu zdjęć. Staraliśmy się pokazać ten delikatny balans pomiędzy artyzmem i oddaniem do robienia trików. To odbicie tego o czym rozmawialiśmy podczas 10 dni naszego tripa po Stanach.

Jules Langeard
Zdjęcie: JB Liautard

Seria „The Art of MTB” to jeden z najważniejszych sportowych projektów i w Shimano jesteśmy z niego dumni. Za każdym razem pokazują swój unikalny talent i umiejętności, więc nic dziwnego, że wychodzą tak wspaniałe rzeczy.

Tommaso Amadio, Sports Marketing Manager EMEA – Shimano

Obejrzyj poprzednie części: