Bike Park Leogang oraz region Saalfelden Leogang ustawili w tym roku wysoko poprzeczkę jeśli chodzi o standardy dla rowerzystów: powstały nowe linie i trasy oraz pump track o powierzchni 5000m2. Całość inwestycji w tym roku przekroczyła milion euro! Dodatkowo dla rowerzystów udostępniona po raz pierwszy została gondola Steinbergbahn i dzięki temu Bike Park ma już dwa wyciągi. Również odbywające się tu imprezy – Out of Bounds Festival oraz BIKE Festival – zebrały bardzo pozytywne recenzje i zadowoliły operatora wyciągów Leoganger Bergbahnen oraz Biuro Turystyczne Saalfelden Leogang. Zakończenie sezonu odbyło się w zeszłą niedzielę i region przygotowuje się teraz do sezonu zimowego, który rozpocznie się już za moment.

Bike Park Leogang / zdjęcie: Klemens König

Bardzo udany sezon

Po sześciu emocjonujących miesiącach, sezon rowerowy w Bike Parku Leogang dobiegł końca. Operatorzy nie mogli być bardziej zadowoleni! W czerwcu odbyła się tu trzecia runda Pucharu Świata DH, która była częścią festiwalu Out of Bounds, który z kolei ustanowił rekord widzów przekraczając w tym roku 25 tysięcy! We wrześniu odbył się natomiast BIKE Festival, który przez trzy dni cieszył widzów i zawodników wspaniałą pogodą, a na lokalnym EXPO rozstawiło się ponad 60 wystawców reprezentujących 100 marek. Również i nasza redakcja odwiedziła Bike Park Leogang po raz kolejny, a wrażenia naszej redaktorki możecie przeczytać w tym miejscu.

W tym roku Bike Park Leogang wzbogacił się o nowe trasy, które wybudowane zostały nakładem ponad miliona euro. Są to trasy Steinbergline by FOX oraz Antonius Trail, które zostały bardzo dobrze odebrane przez rowerzystów reprezentujących każdy poziom zaawansowania. Oprócz dwóch nowych tras w bike parku, powstały również dwa single już poza jego granicami – Schwarzleo Trail oraz Forsthof Trail. Od początku czerwca dla rowerzystów udostępniona została druga gondola Steinbergbahn.

Kolejną atrakcją czekającą na najmłodszych i nie tylko jest odświeżony rejon Riders Playground. Znajduje się tu asfaltowy pump track o powierzchni 5000m2 i zawierający linię jump i dirt. Powstał on we współpracy z szwajcarską firmą Velosolutions tuż obok dolnej stacji kolei Asitzbahn, a cała strefa dla początkujących rozrosła się do 10000m2 i jest największa w Europie.

Otwarcie pump tracka / zdjęcie: Michael Geissler

Mistrzostwa Świata DH nadchodzą

W przyszłym roku w dniach 4-6 września 2020 w Leogangu odbędzie się najważniejsza impreza zjazdowa na świecie, czyli Mistrzostwa Świata DH. Tym samym po raz kolejny najlepsi zawodnicy zjazdowi na świecie pojawią się w Austrii by rywalizować o status najlepszego. Zaledwie tydzień później już po raz trzeci odbędzie się BIKE Festival, a odwiedzający będą mieli okazję zobaczyć produkty szykowane z myślą o kolekcji 2021. Powstała również kampania „April, Aprli”, która oferuje unikalną możliwość poznania regionu Saalfelden Leogang tuż przed rozpoczęciem letniego sezonu. W trakcie dwóch tygodni uczestnicy będą mogli skorzystać z zimowych atrakcji na górze oraz pierwszych letnich promieni w dolinie, uprawiając przy tym wszystkie możliwe sporty. Tradycyjnie na koniec roku w październiku odbędzie się FAN Weekend, który jest swoistym podziękowaniem ekipy Bike Parku dla wszystkich odwiedzających.

Puchar Świata DH odbywa się w Leogangu nieprzerwanie już od ośmiu lat i możliwość organizacji Mistrzostw Świata DH potwierdza, że jesteśmy ważnym i dobrym organizatorem. Wszystkie oczy zjazdowego świata ponownie będą skierowane na nas, a dzięki takim imprezom jak BIKE Festival, z pewnością nie zapomną o nas przez długi czas.

– Marco Pointner, Dyrektor Generalny Biura Turystycznego Saalfelden Leogang

W 2020 roku kolejne potrzeby rowerzystów zostaną zaspokojone, a kolejne atrakcje i projekty są w realizacji. Zapowiada się kolejny ekscytujący sezon!

Opinie i wskazówki o naszych nowych trasach, a także pump tracku, były pozytywne i bardzo się z tego cieszymy. Dla nas zadowolenie klientów jest najważniejsze i staramy się być dla nich najlepszym miejscem do jazdy na rowerze górskim. Dodatkowo na przyszły rok przygotowujemy kilka nowinek, o których poinformujemy już niedługo.

– Kornel Grundner, Dyrektor Generalny Leoganger Bergbahnen
Bike Park Leogang / zdjęcie: Klemens König

O Bike Parku Leogang

Więcej informacji o Bike Parku Leogang można znaleźć na stronach: bikepark-leogang.com, instagram.com/BikeparkLeogang oraz facebook.com/BikeparkLeogang.

Wiadomości bieżące oraz informacje o regionie Saalfelden Leogang można znaleźć na stronach:
saalfelden-leogang.com, instagram.com/Saalfelden_Leogang oraz facebook.com/SaalfeldenLeogang.

Jeżeli jesteś zainteresowany wyjazdem do Bike Parku Leogang, to na miejscu znajdziesz sporo hoteli przyjaznych rowerzystom. Są to m.in. Salzburger Hof, Rupertus, Bacher, Riederalm, Ritzenhof, Puradies oraz Hotel Der Löwe. Na miejscu znajdziesz także sklepy i serwisy rowerowe takie jak Sport Mitterer i Sport 2000 Simon. Więcej informacji można znaleźć na stronie: 
saalfelden-leogang.com/en/region-experience/bike/bikehotels