„Rower! Królestwo za rower!” – to mogłaby być prawdziwa przemowa Króla Ryszarda III-go w szekspirowskiej sztuce, gdyby tylko żył w Szwajcarii w 2020 roku. Oczywiście odnosiłoby się to do Bike Kingdom Lenzerheide, które 6-go czerwca otworzyło się po raz pierwszy w historii. Nowe trasy, całe mnóstwo imprez (m.in. Bike Kingdom Feast) czy kompletnie nowa aplikacja. Szwajcarska mekka rowerzystów ruszyła w nowy sezon pełną parą.

Zdjęcie: Sundroina Pictures

Bike Kingdom Lenzerheide otworzyło swoje bramy po raz pierwszy w miniony weekend i przywitało wszelkiej maści rowerzystów, od amatorów po zawodowców. Równocześnie wszelkie gondole i wyciągi w całej Szwajcarii powróciły do pracy z powodu przymusowego zamknięcia spowodowanego światową pandemią koronawirusa. W samym sercu monarchii kolarstwa górskiego znajduje się Bike Park Lenzerheide, który uważany jest za najlepszy w Szwajcarii. Znajdziemy tam pięć tras, od niebieskiej FLOWline, aż po czarną STRAIGHTline, na której regularnie rozgrywane są zawody Pucharu Świata DH. Dla tych, którzy potrzebują jeszcze więcej wrażeń, w okolicy znajduje się również Alpenbikepark Chur.

Jednak Bike Kingdom Lenzerheide to nie tylko bike park. W skład królestwa wchodzi aż sześć regionów wijących się wokół alp Plessurskich, gdzie znajduje się ponad 900 kilometrów singli, które chcą zostać odkryte. Nowe trasy, takie jak singletrail Top Fops, który łączy się June Hütte z Alp Fops (gdzie Danny MacAskill kręcił film „Home of Trails”), flow trail „The Pipe” czy „Urdenfürggli Twister”. Wszystkie te trasy oferują wspaniałe widoki na region i z całą pewnością dostarczą niezapomnianych wrażeń.

Zdjęcie: Christian Egelmair

Wspaniałe widoki, poszarpane kamienie, dzikie doliny, urocze strumyki czy po prostu przepiękna natura otaczająca Lenzerheide, Arosę i Chur. To wszystko było podstawą stworzenia nowego rowerowego królestwa, czyli Bike Kingdom. Znajdziecie tu ogromne tereny do eksploaracji na rowerze i z całą pewnością każdy z osobna może napisać swoją własną legendę. „Write your own legend” (tłum. Napisz swoją własną legendę) jest również naszym motto.

W samym centrum królestwa znajdziecie region Red Peak, którego centrum jest z kolei Bike Park Lenzerheide oraz trasa znana z Pucharu Świata DH. Ja osobiście polecam zachodnie szczyty po drugiej stronie doliny, zwłaszcza tym, którzy szukają więcej spokoju i ciszy. Widoki stamtąd są spektakularne, a dodatkowo w tym roku stworzyliśmy kilka nowych tras.

– Marc Schlüssel, Dyrektor Marketingu Regionu Lenzerheide

Kraina taka jak Bike Kingdom potrzebuje swoich własnych świąt i uroczystości. Akcja i adrenalina będą gwarantowane wraz z rozegraniem tegorocznej rundy Pucharu Świata, która będzie miała miejsce w dniach 4-6 sierpnia, a zawodnicy będą rywalizować aż w trzech dyscyplinach: zjeździe, cross-country oraz short tracku. Mistrz Świata XC Nino Schurter, lokalny zawodnik z Lenzerheide, nie może się doczekać, aż będzie mógł się pościgać na swojej własnej trasie „Nino’s Gold-Trail by ÖKK”. Z kolei Bike Kingdom Feast odbędzie się w dniach 18-20 września i zaoferuje przybyłym gościom mnóstwo imprez towarzyszących, takich jak Dirt Royale czy Family Dual Slalom. Prawdziwy festiwal od rowerzystów dla rowerzystów!

Rowerowe królestwo w nowoczesnym świecie nie może obyć się bez specjalnej aplikacji, dzięki której można m.in. zaplanować wycieczkę po terenie. Rowerzyści mogą dołączyć do wyzwań, które poprowadzą ich po całym regionie, a każdy z nich zostanie sowicie nagrodzony. Oprócz tego mogą stworzyć swój własny klan i wpłynąć na to, czyje legendy będą powtarzane w kolejnych latach.

Pierwszy posmak rowerowego królestwa Bike Kingdom mogliście zobaczyć w produkcji „The Legend of Tommy G” z Thomasem Genonem w roli głównej.

Zdjęcie: Sundroina Pictures

Na koniec dodamy, że w związku z panującą światową pandemią koronawirusa wszyscy rycerze muszą przestrzegać aktualnych zasad dotyczących higieny oraz dystansu społecznego, szczegóły można znaleźć w tym miejscu.

#bikekingdom #bikekingdomlenzerheide

O Bike Kingdom Lenzerheide

Witajcie w Bike Kingdom, miejscu nieskończonych tras oraz odważnych i nieustraszonych rowerzystów, którzy walczą o dominację w dolinach ze swoimi karbonowymi i aluminiowymi rumakami. My, którzy cicho unosimy się nad korzeniami, szutrem i hopami. Płynnymi ruchami w pocie czoła walczymy o to, w co wierzymy. Że rowerowe niebo jest na ziemi i istnieje naprawdę! Dlatego stworzyliśmy prawdziwy rowerowy raj: Bike Kingdom Lenzerheide. Dołącz do nas i zostań naszym rycerzem!

Officjalna strona: bikekingdom.ch
Media: facebook, instagram, youtube