Bike Republic Sölden zanotowało rekordowy sezon 2021! W mijającym okresie wzrost sprzedaży biletów w stosunku do roku 2020, pomiędzy czerwcem i październikiem wyniósł 12% i tym samym jest to największa sprzedaż w całej historii istnienia rowerowej republiki. Dzięki temu alpejski kurort Sölden staje się mekką nie tylko zimowych sportów, ale także letnich. Do dyspozycji rowerzystów jest aż 11 perfekcyjnie utrzymanych i wyszejpowanych tras, 17 naturalnych linii oraz dwa pump tracki.

Zdjęcie: Rudi Wyhlidal

Rowerowa republika Bike Republic Sölden wystartowała w 2015 roku i za cel postawiła sobie stworzenie domu dla rowerzystów o każdym poziomie umiejętności. Przez siedem lat rozrosła się na tyle, że stała się jednym z najpopularniejszych miejsc wybieranych przez rowerzystów w Europie i nie tylko. To widać również w sprzedaży biletów, która w 2021 roku wzrosła o 12%. To oznacza w sumie 232.200 przejazdów wyciągami.

Zdjęcie: Janik Steiner

Mieliśmy niesamowity rok. Byliśmy bardzo zajęci i pomimo światowego trendu zmniejszających się podróży i imprez, a także trudnych warunków pogodowych czy niepewności związanych z pandemicznymi ograniczeniami, udało nam się zanotować wzrost liczby odwiedzających. W ostatni rowerowy weekend tego roku, czyli 1-3 października, nasze wyciągi odnotowały aż 6250 przejazdów! To świetne podsumowanie tego roku, w którym po raz pierwszy zorganizowaliśmy rowerową paradę, w której wzięło udział ponad 200 rowerzystów.

– Manuela Holzknecht, Marketing Manager Bike Republic Sölden
This image has an empty alt attribute; its file name is bikerepublicsolden-2021-3.jpg
Photo: Rudi Wyhlidal

Bike Republic Sölden rozpocznie sezon 2022 w weekend 10-12 czerwca.

Również i my odwiedziliśmy Bike Republic Sölden. Sprawdźcie naszą relację w tym miejscu.

O Bike Republic Sölden

Jest takie miejsce, gdzie Twoja płeć czy wiek nie ma znaczenia, podobnie styl czy umiejętności. Bike Republic Sölden stworzone zostało z myślą o celebrowaniu różnorodności oraz społeczności, która razem jeździ po trasach i spędza czas na rowerze. Jesteśmy domem dla każdego kto kocha kolarstwo górskie i z wielką chęcią powitamy Cię w Bike Republic Sölden. Znajdziesz tu perfekcyjnie wyszejpowane trasy, mnóstwo naturalnych ścieżek, a także dwa pump tracki. A to wszystko w przepięknym otoczeniu alpejskich szczytów regionu Ötztal.

Oficjalna strona: bikerepublic.soelden.com
Media: facebook, instagram, youtube