Epic Bike Park Leogang rozpoczyna właśnie 20 sezon działania i świętuje wyjątkowy rok z nową trasą: „Vali’s Hölle”. Ósmego maja wybije godzina zero i rozpocznie się tegoroczny sezon rowerowy. W trakcie tego roku w regionie odbędzie się podwójna runda Pucharu Świata DH (11-13 czerwiec) czy BIKE Festival, który będzie miał miejsce w dniach 10-12 września w Saalfelden Leogang.

Hot Shots / zdjęcie: Klemens König

Dwudziesty rok działania to powód do świętowania. Powstała nowa część trasy zjazdowej, która zadebiutowała podczas ubiegłorocznych Mistrzostw Świata DH i została nazwana imieniem lokalnej zawodniczki Vali Höll. Aby dostać się na nową nitkę należy skręcić w lewo pomiędzy słynnymi wallride’ami na trasach Speedster i Flying Gangster. W tym roku odcinek będzie dostępny dla wszystkich odważnych i z całą pewnością użytkownicy bike parku będą mogli zasmakować emocji towarzyszących najlepszym zawodnikom na świecie.

Jesteśmy dumni z tego, że wkraczamy właśnie w dwudziesty sezon działania. Nasza pasja dla kolarstwa górskiego zawsze była niezmienna i w zeszłe lato udowodniliśmy, że uprawianie tego pięknego sportu jest możliwe i bezpieczne także w trudnych czasach.

– Kornel Grundner, Dyrektor Leoganger Bergbahnen

Z kolei linia Hot Shots line fired by GoPro została przebudowana w lecie 2020 roku, a w tym roku stała się jeszcze dłuższa. Niesamowita ścieżka airline rozpoczyna się teraz bezpośrednio przy górnej stacji wyciągu i dzięki temu jest dłuższa o 125 metrów. Uwaga, nie jest to trasa dla początkujących!

Schwarzleo Trail / zdjęcie: Klemens König

Dla fanów naturalnych tras przygotowana została ścieżka Knappentrail, która rozpoczyna się i kończy w tym samym miejscu co Schwarzleo Trail. Mnóstwo płynnych przeszkód gwarantowane na obu trasach!

GoPro Bag jump, czyli treningówka na poduszkę, to ważna część bike parku od 2011 roku. W tym sezonie również doczekała się ulepszenia i tym samym lądowanie będzie miało aż 15 metrów długości, a jego kąt został odpowiednio dopasowany do bezpiecznego próbowania nowych trików.

Pumptrack / zdjęcie: Klemens König

Poza tym przygotowaliśmy mnóstwo małych usprawnień w całym bike parku i jesteśmy gotowi by wystartować z nowym sezonem. W tym roku w dniach 11-13 czerwca odbędzie się podwójna runda Pucharu Świata DH, ale jak impreza będzie dostępna dla widzów, to dowiemy się wraz z rozwojem światowej pandemii koronawirusa. Jednak w regionie zachowywać będziemy maksymalne środki bezpieczeństwa, a finałowe wyścigi będzie można śledzić za pomocą transmisji LIVE na Red Bull TV.

Na dwudzieste urodziny chcielibyśmy dać naszym odwiedzającym jakiś mały prezent. Nowe naturalne trasy, takie jak Knappentrail, świeży odcinek poświęcony przez Vali Höll czy inne małe usprawnienia, to coś co powinno ucieszyć każdego fana kolarstwa górskiego. Nie możemy się doczekać również tegorocznego Pucharu Świata, który odbędzie się w Leogangu (DH) oraz Pinzgau (XC).

– Marco Pointner, Dyrektor Biura Turystycznego Saalfelden Leogang
Valentina Höll / zdjęcie: Moritz Ablinger

Z kolei pod koniec sezonu odbędzie się festiwal rowerowy BIKE Festival. W dniach 10-12 września będziemy świadkami prawdziwego święta rowerzystów, którzy powoli zaczną żegnać, miejmy nadzieję, udany sezon 2021.

Bike Park Leogang / zdjęcie: Klemens König

Największy rowerowy region w Austrii

Trzy rejony: Saalbach Hinterglemm, Saalfelden Leogang i Fieberbrunn, połączyły siły i stworzyły „Skicircus” już jakiś czas temu. W 2020 roku rozpoczęły współpracę również w lecie i dzięki temu mogli zaoferować największą sieć dróg i szlaków rowerowych w całej Austrii. Ponad 80 kilometrów tras, 9 wyciągów pomiędzy 7 górami oraz jeden karnet na wszystko, a do tego praktycznie nielimitowana sieć dróg szutrowych i asfaltowych.

O Bike Parku Leogang

Więcej informacji o Bike Parku Leogang można znaleźć na stronach: bikepark-leogang.com, instagram.com/BikeparkLeogang oraz facebook.com/BikeparkLeogang.

Wiadomości bieżące oraz informacje o regionie Saalfelden Leogang można znaleźć na stronach:
saalfelden-leogang.com, instagram.com/Saalfelden_Leogang oraz facebook.com/SaalfeldenLeogang.

Jeżeli jesteś zainteresowany wyjazdem do Bike Parku Leogang, to na miejscu znajdziesz sporo hoteli przyjaznych rowerzystom. Są to m.in. Salzburger Hof, Rupertus, Bacher, Riederalm, Ritzenhof, Puradies oraz Hotel Der Löwe. Na miejscu znajdziesz także sklepy i serwisy rowerowe takie jak Sport Mitterer i Sport 2000 Simon. Więcej informacji można znaleźć na stronie: 
saalfelden-leogang.com/en/region-experience/bike/bikehotels