Druga część sezonu rowerowego w Saalfelden Leogang, to nie tylko wyjątkowo długi sezon (aż do 5 listopada), ale także kilka imprez, które z pewnością sprawią, że Bike Park Leogang będzie pierwszym wyborem. Przede wszystkim otwarta zostanie nowa trasa AlteSchmiede, a w połowie września odbędzie się BIKE Festival.

Alteschmiede Trail / zdjęcie: Klemens König

Otwarcie nowego singla AlteSchmiede

Budowniczy bike parku przygotowali dla uczestników BIKE Festivalu średniej trudności trasę AlteSchmiede, która będzie otwarta dosłownie chwilę wcześniej. Tym samym będzie to jedyna okazja, ponieważ dla ogółu nowy single track będzie dostępny dopiero od sezonu 2024. Do nowej trasy będzie można dotrzeć z pomocą wyciągu Asitzbahn, kierując się w stronę Saalbach Hinterglemm. Start znajduje się 350m od górnej stacji wyciągu po prawej, a na samej trasie znajdzie się mnóstwo płynnych zakrętów, northshore’ów oraz łatwych technicznych sekcji. Całość będzie miała długość 3.5 kilometra, a po drodze riderzy będą mogli podziwiać niesamowitą panoramę masywu Leoganger Steinberge. Po ukończeniu przejazdu rowerzyści będą mogli płynnie przejechać na Matzalm Trail poprzez leśną drogę.

Alteschmiede Trail / zdjęcie: Klemens König

Podobnie jak wszystkie inne single w Saalfelden Leogang, również AlteSchmiede została wybudowana bez użycia ciężkiego sprzętu. Tym samym inwazyjność i ingerencja w środowisko naturalne zostało ograniczone do minimum.

Za budowę nowej trasy odpowiedzialny był Markus Hampl z ekipą Kolap. Budowa zajęła im pięć miesięcy, a to oznaczało, że budowali 25 metrów trasy dziennie. Teren został zaadaptowany i poprowadzony bez wycięcia nawet jednego drzewa. Zbudowane zostały hopy, stepupy, ciasne zakręty – a to wszystko w miejscach, które naturalnie pozwalały na takie rzeczy. Sama trasa będzie miała oznaczenie jako czerwona i podzielona będzie na pięć sekcji.

Reini Unterberger, główny budowniczy 
Alteschmiede Trail / zdjęcie: Klemens König

BIKE Festival Saalfelden Leogang

Piąta edycja BIKE Festival w Saalfelden Leogang będzie odbywała się pod hasłem #AllAboutBikes. W dniach 15-17 września rowerzyści nie tylko będą mogli przetestować najnowszą trasę AlteSchmiede, ale również będą mogli skorzystać z licznych atrakcji, które będą miały miejsce podczas festiwalu. Wśród nich znajdą się wszelakie szkolenia i kursy, a także strefa EXPO, gdzie zaprezentuje się ponad 60 wystawców. Z kolei dzieci w wieku 5-17 lat będą mogły stanąć do rywalizacji podczas „Scott Junior Trophy Pumptrack”, który będzie częścią „Junior Bike Cup”.

auner Austrian Gravity Series oraz akcja Clean the Trail

Miesiąc później w Bike Parku Leogang odbędzie się runda Pucharu Austrii DH, czyli auner Austrian Gravity Series. Tym samym 7-go października do Leogangu ponownie wrócą wyścigowe emocje, które z pewnością przyciągną wielu fanów downhillu.

Clean The Trails

W międzyczasie ponownie organizowana jest akcja „Clean the Trail Days„. Rowerzyści wspólnie z lokalną społecznością będą sprzątać trasy już po godzinach otwarcia bike parku. Pierwsza edycja w tym roku odbyła się 24 czerwca, a kolejne planowane są na 29 lipca i 19 sierpnia.

Clean The Trails

Przedłużony sezon do 5 listopada + bonusy na karnety online

Tegoroczny sezon w regionie Saalbach Hinterglemm Leogang Fieberbrunn zapowiada się wyjątkowo długo. Plany w tym roku są na jazdę aż do 5 listopada, a wyciąg Asitzbahn będzie transportować rowerzystów do 22 października. Po tym czasie za wywożenie na górę fanów dwóch kółek odpowiedzialny będzie sąsiedni wyciąg Steinbergbahn. 

Dzięki karcie Saalfelden Leogang, którą można dostać w ponad 300 lokalnych noclegach, przysługuje rowerzystom dwukrotny wjazd na górę dziennie. Z kolei dla tych, którzy zdecydują się na typowy karnet, przygotowane zostały odpowiednie zniżki. Wprowadzony został dynamiczny system cen biletów, który funkcjonuje tylko online, więc im wcześniej kupisz karnet, tym mniej za niego zapłacisz. System ten nie obowiązuje w kasach na miejscu.

O Bike Parku Leogang

Więcej informacji o Bike Parku Leogang można znaleźć na stronach: bikepark-leogang.com, instagram.com/BikeparkLeogang oraz facebook.com/BikeparkLeogang.

Wiadomości bieżące oraz informacje o regionie Saalfelden Leogang można znaleźć na stronach:
saalfelden-leogang.com, instagram.com/Saalfelden_Leogang oraz facebook.com/SaalfeldenLeogang.

Jeżeli jesteś zainteresowany wyjazdem do Bike Parku Leogang, to na miejscu znajdziesz sporo hoteli przyjaznych rowerzystom. Są to m.in. Salzburger Hof, Rupertus, Bacher, Riederalm, Ritzenhof, Puradies oraz Hotel Der Löwe. Na miejscu znajdziesz także sklepy i serwisy rowerowe takie jak Sport Mitterer i Sport 2000 Simon. Więcej informacji można znaleźć na stronie: 
saalfelden-leogang.com/en/region-experience/bike/bikehotels