Fox Thermabond to idealny przykład bluzy technicznej, która nada się zarówno do codziennego użytku, jak i do szaleństw na rowerze. Bardzo prosty i modny design sprawia, że ciężko oderwać od niej wzrok, a specyficzny materiał, z którego została wykonana, dodaje jej dodatkowego unikalnego wyglądu.

Bluza Fox Thermabond 2015

Bluza wykonana jest w 100% z poliestru oraz posiada specjalną membranę DWR (Durable Water Repellent). Co to w praktyce oznacza? Nie jest to typowy softshell, ale produkt Foxa z powodzeniem może go zastąpić. Bluza jest dość ciepła i idealnie sprawdza się jako wierzchnia warstwa okrycia (na drugą bluzę w chłodniejsze dni jest perfekt). Dobrze chroni od wiatru, a niewielki deszcz także nie jest jej straszny.

Bluza Fox Thermabond 2015 Bluza Fox Thermabond 2015
Bluza Fox Thermabond 2015

Bluza Foxa jest bardzo dobrze wykonana, przez co jest trwała i odporna na uszkodzenia. Dość powiedzieć, że zaliczyłem w niej kilka upadków na rowerze i poza brudem nie wykazała żadnych objawów przetarć czy uszkodzeń. Minusem typowym dla tzw. technicznych produktów, jest ich łatwość do zaciągania materiału. Psie pazury czy plastikowe elementy plecaka są niestety do tego idealne i przez kilka miesięcy użytkowania bluzy takie zaciągnięcia musiały się pojawić. Ilość kieszeni to 3 sztuki, z czego tylko ta na piersi jest zapinana (posiada także wyprowadzony media port, czyli po prostu jest to dziura do przeprowadzenia słuchawek do wewnątrz). Osobiście widziałbym tu jeszcze zapinane kieszenie boczne, ale nie można mieć wszystkiego ;)

Cechy produktu:

  • Materiał zewnętrzny: 100% Polyester Honeycomb Mesh
  • Materiał wewnętrzny: 100% Polyester micro fleece 330gm
  • Zapinana kieszonka na piersi z wyjściem na słuchawki
  • Kaptur z możliwością regulacji
  • Oddychający i elastyczny materiał techniczny, chroniący od lekkiego deszczu i wiatru dzięki membranie DWR (Durable Water Repellent)

Bluza Fox Thermabond 2015
Tomasz Profic, 43RIDE:

Nie spodziewałem się, że bluza Fox Thermabond okaże się tak udanym produktem. Sprawdza się idealnie jako produkt codziennego użytku, a na rower po prostu szkoda mi ją zabierać. Jednak, gdy już ją wezmę, to jestem spokojny, że jedna gleba ją zniszczy. Ochrona od wiatru i deszczu jest dla mnie na poziomie w pełni wystarczającym i póki co nie zawiodłem się nawet w największą pluchę.

Komfort użytkowania podnosi takie proste rozwiązanie jak media port, dzięki któremu słuchawki od mp3 wychodzą po wewnętrznej stronie bluzy. Natomiast nie wiem czy był to zamierzony efekt producenta czy przypadek, ale od wewnętrznej strony na wysokości kieszeni bocznych jest „kieszeń”, do której można wpuścić słuchawki gdy ich nie używamy. Dzięki temu nie trzeba ich co chwilę wyciągać i rozpinać z urządzeniem. Szkoda tylko, że jedyną zapinaną kieszenią jest ta na piersi, czasem przydałoby mi się mieć także zapięcie w bocznych kieszonkach.

Jeżeli szukacie bluzy na jesienne wypady na rower lub po prostu czegoś, co dobrze wygląda i będzie uniwersalne na tyle, by wyjść także do ludzi – to zdecydowanie polecam zainteresować się bluzą Fox Thermabond z kolekcji 2015.


Dystrybucja Fox: Fox Head Polska