Włoska marka Alpinestars od zawsze kojarzona jest z produkcji najwyższej jakości ochraniaczy oraz odzieży, zarówno rowerowej jak i motocyklowej. W sezonie 2020 moim wyborem do cięższych zastosowań został model Vector Pro Knee Protector, czyli topowy ochraniacz na kolana w ofercie Alpinestars.

Ochraniacze Alpinestars Vector Pro idealnie komponują się z zestawem ubrań Drop Pro. / zdjęcie: Jakub Wosik

Ochraniacze Alpinestars Vector Pro

Przy pierwszym kontakcie z ochraniaczami na kolana Alpinestars Vector Pro od razu wiemy, że to model do jazdy w cięższym terenie. Masywny przedni panel ma za zadanie maksymalnie chronić nasze kolano przed uderzeniami. Wykonany został z włókna aramidowego i przykryty jest specjalną tkaniną, która wg producenta odporna jest na ścieranie i przetarcia. Po bokach znajdziemy małe wstawki z pianki PE, które uzupełniają główny panel ochronny.

Przednia skorupa przykryta jest cienkim materiałem. / zdjęcie: Jakub Wosik

Za dopasowanie ochraniacza do nogi odpowiedzialne są dwa tradycyjne rzepy, u góry i u dołu. Aby zminimalizować przesuwanie się ochraniacza na nodze producent zastosował specjalne silikonowe wstawki umieszczone od wewnętrznej strony podszewki. Tylna część ochraniacza jest wycięta dla zwiększenia oddychalności i tym samym komortu użytkowania.

Regulacja zapięcia to dwa rzepy, u góry i u dołu ochraniacza. / zdjęcie: Jakub Wosik

Warto wspomnieć, że osoby, które szukają dodatkowej ochrony piszczela, Alpinestars stworzył model Vector Pro Knee/Shin Protector, który posiada przedłużoną dolną część tak, aby dodatkowo chronić piszczel, przy zachowaniu wyglądu i ergonomii typowego ochraniacza na kolano.

Specyfikacja

  • ergonomiczna zintegrowana osłona PU z włókna aramidowego
  • odporny na ścieranie przedni materiał z tkaniny
  • silikonowe wstawki od wewnętrznej strony
  • dwa zapinane rzepy z regulacją rozmiaru
  • boczne panele z pianki PE
  • siateczkowa tkanina pod kolanem
  • certyfikat bezpieczeństwa EN 1621_1 : 2012 LEVEL 1
  • dostępne rozmiary: S/M, L/XL
  • waga: 460g (roz.S/M)
Współpraca ochraniaczy z długimi spodniami z zestawu Alpinestars Tahoe jest perfekcyjna. / zdjęcie: Jakub Wosik

Pierwsze wrażenie

Po raz ostatni używałem ochraniaczy marki Alpinestars w latach 2013-2016 i były to najdłużej używane przeze mnie ochronki jakie miałem. Pamięć bywa zawodna, ale wydaje mi się, że był to właśnie model Vector z dodatkowymi dopinkami chroniącymi piszczel. Tym samym dla mnie jest to powrót do przeszłości i ciekaw jestem czy młodszy brat będzie równie dobry.

Nowe Vectory Pro są dość lekkie jak na w pełni zabudowany ochraniacz na kolano, przez co komfort użytkowania powinien być wysoki. Dla mnie będzie to pierwszy wybór przy jeździe typowo bike parkowej czy na lokalnych hopkach, a to głównie ze względu na masywny przedni panel, który ma chronić moje kolano przed uszkodzeniem. Jak będzie w praktyce? To się okaże po sezonie! ;)

– Tomasz Profic, 43RIDE

Ochraniacze na kolana Alpinestars Vector Pro można kupić w naszym sklepie shop.43ride.com – 299zł

O marce Alpinestars

Marka Alpinestars została założona w 1963 roku przez Santego Mazzarolo we włoskim mieście Asolo. Z początku produkowali buty narciarskie i odzież do wspinaczki, ale szybko weszli również w produkcję butów do motocrossu. Od lat 90-tych w ofercie marki znaleźć można pełne kolekcje ubrań oraz ochrony używanych w motocrossie czy kolarstwie górskim. Główne biura badawcze czy rozwoju po dziś dzień znajdują się we Włoszech, a obecnie firmą zarządza syn założyciela Gabriele.

Oficjalna strona:
alpinestars.com
Dystrybucja: intercars.com.pl
Media:
facebook, instagram, twitter, youtube