JERSEY RUNO.DESIGN x 43RIDE JUŻ DOSTĘPNY!

Niemiecka marka direct-sale YT Industries uzupełniła właśnie swoją ofertę rowerów górskich o kompletnie nowy model. Tak właśnie narodził się IZZO! Karbonowa rama o skoku 130mm współpracująca z kołami w rozmiarze 29″ to wszystko co potrzebne by dobrze bawić się na szlakach po pracy lub w trakcie długich weekendowych wycieczek.

Najlżejszy rower w ofercie YT do dużych i małych przygód

W ofercie YT znajdziemy już całą gamę rowerów zjazdowych, enduro czy all mountain, więc nadeszła pora na typowy rower trailowy. Zarówno CAPRA jak i JEFFSY w tym roku zwiększyły swój skok, a IZZO idealnie wpasowuje się w potrzeby rowerzystów szukających mniejszej maszyny i ubóstwiającej podjazdy tak bardzo jak zjazdy. IZZO występować będzie w czterech wersjach wyposażeniowych, a najlżejszą z nich będzie limitowana do 150 sztuk w Europie i USA Launch Edition (12kg). Model Pro Race ważyć będzie 12.1kg, Pro 12.6kg, a Comp 13.2kg. Czysty i prosty design oraz precyzja i efektywność miecza Katana używanego przez japońskich Samurajów zainspirowało twórców IZZO, który ma być szybki, wytrzymały i ostry – zarówno w formie jak i funkcjonalności.

Zobaczyć narodziny IZZO to naprawdę duże przeżycie. Pracowaliśmy nad nim już jakiś czas i wiążemy z nim duże nadzieje i oczekiwania w stosunku do tego jak zareaguje świat. To zdecydowanie najostrzej wyglądający rower w garażu i zdecydowanie daje dużo frajdy z jazdy.

– Markus Flossmann, CEO YT Industries
Zdjęcie: Ale di Lullo

Geometria & specyfikacja

IZZO został zaprojektowany tak, aby spełnić wszystkim wymaganiom stawianym nowoczesnym trailówkom. Głównym celami były dobre podjeżdżanie, efektywne pedałowanie oraz niska waga, a to wszystko przy zachowaniu zabawowego DNA YT. Każdy model będzie dostępny w wersjach rozmiarowych S, M, L, XL oraz XXL (reach 429-513mm).

Świetne właściwości podjeżdżania osiągnięte zostały dzięki stromemu kątowi rury podsiodłowej (69/69.5st) oraz niskiej wysokości stack i małej masie całego roweru. Taka kombinacja sprawia, że rowerzyści mogą walczyć z podjazdami bez większego wysiłku. Dzięki specjalnemu Flip Chip’owi geometria może zostać zmieniona – wysokość suportu obniża się o 5mm, a kąt główki wypłaszcza o 0.5st. Progresywne zawieszenie oparte zostało o pierwsze w historii YT 4-zawiasowe linki sparowane z relatywnie krótkimi tylnymi widełkami (S-L 432mm, XL-XXL 437mm). Dzięki progresywnej, ale nie zbyt agresywnej i zbalansowanej geometrii IZZO zapewni mnóstwo zabawy na trasach.

Stworzyliśmy IZZO dla ludzi, którzy uwielbiają pierwotny duch kolarstwa górskiego. Po prostu wychodzisz na rower, jedziesz daleko, ostro, długo i gubisz się. To lekka maszyna ze świetnymi właściwościami pedałowania, która zachęca do jeszcze dłuższej jazdy. Wciąż jednak jest na tyle lekki i efektywny, że bez problemu poradzi sobie na technicznych zjazdach. Chcieliśmy zbudować dobry rower na podjazdy oraz zjazdy i dzięki IZZO wielu rowerzystów będzie mogło podnieść swoje limity, odkryć nowe trasy i po prostu jeździć przez cały dzień. Właśnie dla nich stworzyliśmy ten rower… no i dla siebie!

– Chris Hilton, CTO YT Industries

Nie oszukujmy się, nie każdy z nas ma przed domem górzyste tereny. Mając to w pamięci w kompletnych specyfikacjach umieściliśmy lekkie koła i opony. Wersja Launch Edition limitowana będzie do zaledwie 150 sztuk na całym świecie i zbudowana została z najlepszych dostępnych komponentów. Posiada również unikalny lakier. W zawieszeniu użyliśmy amortyzatorów Fox 34 Float Factory z przodu oraz Fox Float DPS Factory z tyłu. Napęd oparty został o bezprzewodową grupę SRAM AXS i w duchu braku kabli sparowany został ze sztycą SRAM Reverb AXS. Wersje Pro Race, Pro oraz Comp posiadają odpowiednie wariacje modeli zawieszenia Fox 34 oraz Fox Float DPS, napędów i hamulcy SRAM oraz sztyce regulowane Fox Transfer Factory lub YT Postman.

Wszystkie wersje posiadają świeżo zaprojektowane bidony Thirstmaster 5000 (835ml) i Thirstmaster 4000 (600ml), które przymocowane zostały do ramy w systemie FID LOCK. Dołączony adapter umożliwia zastosowanie klasycznego koszyka. Specjalne śruby pod górną rurą umożliwiają montaż opaski np. z dętką, aby zawsze mieć wszystko przy sobie.

O marce YT Industries

W 2008 roku Dyrektor Generalny Markus Flossmann stworzył markę YT z założeniem dostarczania klientom rowerów gotowych do wyścigów oraz dostępnych w dobrych cenach maszyn dirtowych i slopestyle dla wschodzących gwiazd. Po ponad dziesięciu latach na rynku gama rowerów rozrosła się i w jej skład wchodzą najwyższej klasy rowery downhill’owe, freeride’owe, enduro, trail czy dirt jump. Sekretem sukcesu jest wysoka jakość, rozsądne ceny oraz sprzedaż bezpośrednia, która eliminuje koszty pośredników. Rowery YT Industries dostępne są w Europie, USA, Kanadzie, Ameryce Płd, Nowej Zelandii, Australii, Azji i Afryce.

Officjalna strona:
yt-industries.com
Media:
facebook, instagram, twitter, youtube