JERSEY RUNO.DESIGN x 43RIDE JUŻ DOSTĘPNY!

Organizatorzy europejskich serii zawodów zjazdowych iXS ogłosili najnowszą wersję tegorocznego terminarza zawodów. W skład serii iXS wchodzą Puchar Europy DH, Downhill Cup oraz Specialized RockShox Rookies Cup. Zmiany podyktowane są aktualnie panującą na świecie pandemią koronawirusa, a organizatorzy zakładają, że do daty rozegrania pierwszych zawodów sytuacja unormuje się na tyle, że będzie możliwe bezpieczne ich zorganizowanie.

Sławomir Łukasik, iXS Puchar Europy DH Brandnertal 2019 / zdjęcie: Rick Schubert

iXS Puchar Europy DH

Najważniejsza seria zjazdowa Europy z kryzysu wyszła obronną ręką. Podobnie jak w pierwotnym planie pełen sezon składać się będzie z czterech rund, a jedyną zmianą jest przeniesienie inauguracyjnej rundy w słoweńskim Mariborze, na zakończenie sezonu.

 1. runda: 24-26.07 – Pila, Włochy
 2. runda: 14-16.08 – Spicak, Czechy
 3. runda: 28-30.08 – Brandnertal, Austria
 4. runda: 10-11.10 – Maribor, Słowenia
Eleonora Farina, iXS Puchar Europy DH Abetone 2019 / zdjęcie: Rick Schubert

iXS Downhill Cup

Seria iXS Downhill Cup, która kilka sezonów temu zastąpiła narodowe serie Niemiec, Szwajcarii i Austrii będzie składać się z 8 rund. Oznacza to, że z kalendarza wypadły zawody w czeskim Klinovcu. Nowe terminy otrzymały zawody w Willingen (cały festiwal rowerowy przeniesiono z maja na sierpień), Ilmenau oraz w Winterbergu (zawody będą częścią przeniesionego festiwalu iXS Dirt Masters).

 1. runda: 10-12.07 – Pamporovo, Bułgaria
 2. runda: 17-19.07 – Semmering, Austria
 3. runda: 7-9.08 – Bad Tabarz, Niemcy
 4. runda: 21-23.08 – Willingen, Niemcy
 5. runda: 5-6.09 – Ilmenau, Niemcy
 6. runda: 19-20.09 – Winterberg, Niemcy
 7. runda: 25-27.09 – Innsbruck, Austria
 8. runda: 2-4.10 – Bellwald, Szwajcaria
Vanesa Petrovska, Specialized Rookies Cup Serfaus-Fiss-Ladis 2019 / zdjęcie: Rick Schubert

Specialized RockShox Rookies Cup

Największą ofiarę poniosły zawody dla najmłodszych rowerzystów, czyli seria Specialized RockShox Rookies Cup. Z sześciu eliminacji zostały tylko trzy. Młodzi adepci kolarskiego zjazdu w tym roku nie wezmą udziału w zawodach w Saalbach, St. Kassian oraz Winterbergu. Powód jest bardzo prosty, organizatorzy musieli dostosować się do roku szkolnego, więc postanowili dodatkowo nie obciążać i tak przesyconego imprezami jesiennego kalendarza.

 1. runda: 11-12.07 – Steinach, Niemcy
 2. runda + Mistrzostwa DH Rookies: 31.07-2.08 – Serfaus-Fiss-Ladis, Austria
 3. runda: 12-13.09 – Schöneck, Niemcy

Na bieżąco aktualizowany kalendarz światowych imprez rowerowych 2020 znajdziecie na naszej stronie w tym miejscu.

O iXS Pucharze Europy DH

iXS Puchar Europy DH to najważniejsza seria zawodów zjazdowych na starym kontynencie organizowana przez agencję Racement od 2003 roku. Sponsorem tytularnym serii oraz współtwórcą serii jest marka iXS znana z produkcji odzieży i ochraniaczy rowerowych. Oprócz iXS Pucharu Europy DH w ramach serii rozgrywane są także puchary krajowe (Niemiec i Szwajcarii) oraz młodzików (iXS Rookies Cup).

Oficjalna strona:
ixsdownhillcup.com
Media:
facebook, instagram, youtube