Uszczelniacz do opon WTB TCS to kompletna nowość w ofercie amerykańskiej marki. Tym samym oferta została uzupełniona o brakujący element systemu bezdętkowego TCS, na który składają się opony, obręcze (lub kompletne koła), zawory, taśmy, a teraz także uszczelniacz. Dzięki unikalnej formule WTB, uszczelniacz jest w stanie szybko zalepić nawet 6mm rozcięcia, a dzięki krystalicznym cząsteczkom i wytrzymałym włóknom, tworzy również mocną warstwę ochronną.

Uszczelniacz WTB TCS pozbawiony jest amoniaku, dzięki czemu nie odparowuje tak szybko jak uszczelniacze stworzone na jego bazie. Tym samym płyn lepiej spisuje się w mokrych warunkach, gdzie większość podobnych produktów ma problem by choć w minimalnym stopniu przylepić się do warstwy opony. Uszczelniacz WTB zawiera również syntetyczny lateks, aby zminimalizować ryzyko reakcji alergicznych dla osób uczulonych na naturalny lateks.

Uszczelniacz bezdętkowy WTB TCS przystosowany jest do używania w minimalnych temperaturach sięgających aż -9.4°C, dzięki czemu jego żywotność jest zwiększona w bardziej przyjaznych warunkach. Aby zwiększyć wytrzymałość w ujemnych temperaturach, inżynierowie WTB zmniejszyli ilość składnika zapobiegającego zamarzaniu na rzecz dodatkowego syntetycznego lateksu.

Uszczelniacz do opon bęzdętkowych na pozór wydaje się dość prostym produktem do zrobienia. Jego jedyne zadanie jest bardzo proste, ma zalepić dziury pojawiające się w układzie, najczęściej na skutek przebicia. Nawet jeśli jest to takie proste, to nie pokusiliśmy się o przebrandowanie czyjejś formuły, ale zrobiliśmy swoją.

Uszczelniacz opon WTB TCS dostępny będzie w czterech rozmiarach butelek: 120ml i 240ml pozwolą na uszczelnienie aż do 4 opon, podczas gdy 500ml i 1l przeznaczone są do użytkowania w serwisach rowerowych. Wszystkie butelki posiadają miarki, aby łatwo dobrać odpowiednią ilość uszczelniacza.

O marce WTB

Założona w 1982 roku firma WTB powstała w hrabstwie Marin, kolebce kolarstwa górskiego, aby projektować lepsze produkty rowerowe. Znana z siodełek, opon, felg i chwytów, ta kierowana przez riderów firma wciąż przesuwa granice tego, co jest możliwe dzięki niesłabnącej duchu innowacji i pasji do przygód na dwóch kołach.

Oficjalna strona:
wtb.com
Dystrybucja:
rowersport.pl
Media: facebook, instagram, youtube, twitter