Miniony weekend przebiegł w Brennej pod znakiem słońca, grilla i świetnej rowerowej atmosfery. Na dzień dobry zawodnicy w Biurze Zawodów otrzymywali limitowane, rowerowe koszulki – prosto od marki Diverse.

Finalnie na starcie ostatniej w tym sezonie edycji Diverse Beskidia stanęło ponad 120 zawodników. Jak to w sporcie bywa wyniki klasyfikacji generalnej są dosyć zaskakujące. Jeszcze 1,5 tygodnia temu zapowiadała się ostra walka o najwyższe stopnie podium w najliczniejszej kat. Mitko Hobby Full pomiędzy Łukaszem Wojtasem z Bielska-Białej, a Radkiem Greniem z Brennej.

Niestety kilka dni przed zawodami Radek uległ poważnej kontuzji, co uniemożliwiło mu start w zawodach w Brennej i tym samym zaprzepaściło jego szansę na 1 miejsce w klasyfikacji generalnej. Pulę nagród za generalkę w tej kategorii zgarnął Łukasz Wojtas, Radek uplasował się na drugim stopniu podium.

Znamy już zwycięzców klasyfikacji generlanej Diverse Beskidia 2015!

W kat. Masters również niespodzianka. Wojciech Foks wyprzedził ostatecznie Artura Miśkiewicza o 29 pkt. i zgarnął koszulkę lidera za 1 miejsce w generalce.

Sporo zaskoczenia w wynikach trzeciej edycji w kat. Kobiety. Na pierwszym miejscu na podium stanęła Agnieszka Kurzajczyk z Wrocławia, druga była natomiast Laura Wojtas z Bielska-Białej, która ostatecznie wygrała generalkę.

Najlepszy czas zawodów jak zazwyczaj wykręcony w Elicie? Nie tym razem. W Brennej najszybszy był Marek Tlałka: 1:14.17 (z kat. Mitko Hobby Full). Czas był lepszy o 4 setne sekundy od wyniku zdobytego przez Mateusza Kostusiaka.

Pełne wyniki znajdziecie na: race-timing.pl

Diverse Beskidia to jedyne zawody, podczas których liczona jest klasyfikacja generalna teamów.