Nie martwcie się i bawcie! Wciąż pozostało mnóstwo wydarzeń do końca sezonu i to pomimo tego, że właśnie minęliśmy półmetek. Festiwal Biketember odbędzie się w dniach 16-18 września i zaoferuje coś dla każdego fana rowerów, niezależnie od dyscypliny jaką uprawia. Tym samym w Saalfelden Leogang odbędą się wyścigi DH, enduro, cross country, a dodatkowo przygotowano także imprezy dla najmłodszych adeptów kolarstwa górskiego.

Akcja, adrenalina i prędkość - zapowiedź festiwalu Biketember w Saalfelden Leogang

Fani kolarstwa górskiego z całej Europy przyjadą do Saalfelden Leogang już po raz trzeci z rzędu. Zawodnicy pokażą swoje umiejętności walcząc o kolejne punkty, a kibice stworzą niesamowitą atmosferę podczas takich imprez jak iXS Puchar Europy DH, Specialized-SRAM Enduro-Series, Puchar Europy XC (XCO C1) czy Scott Junior Trophy. Zapowiada się więc, że austriackie alpy będą świadkami mnóstwa emocji i atrakcji.

Akcja, adrenalina i prędkość - zapowiedź festiwalu Biketember w Saalfelden Leogang

Wszystko zacznie się w sobotę 17-go września, gdy zawodnicy Cross Country wyjadą na trasę, by rywalizować podczas kolejnej rundy Pucharu Europy XC (XCO C1). Odkąd w Leogangu odbyły się Mistrzostwa Świata UCI MTB w 2012 roku, to będzie trzeci raz, gdy tego typu impreza będzie gościć w regionie Saalfelden Leogang. Kto będzie najszybszy na wymagającej trasie? Przekonamy się 17-go września, start wyznaczony został na godzinę 11.

Z kolei na 18-go września, w niedzielę, zaplanowano wyścigi zjazdowe oraz enduro. Najwcześniej wstaną zawodnicy enduro, którzy na trasie czwartej rundy Specialized-SRAM Enduro Series rozpoczną rywalizację już o 8 rano. Będą mieli do pokonania wymagającą trasę z szybkimi zjazdowymi oraz technicznymi sekcjami. Z pewnością ich umiejętności zostaną wystawione na ciężką próbę. Tym samym fani będą mieli możliwość oglądania całej akcji z doskonałej perspektywy, a warto dodać, że ostatni przystanek serii wyłoni również Mistrza Austrii Enduro.

Akcja, adrenalina i prędkość - zapowiedź festiwalu Biketember w Saalfelden Leogang

Kolejną imprezą wymagającą ogromnej szybkości i jeszcze większej finezji, będzie wielki finał tegorocznego iXS Pucharu Europy DH, który rozpocznie się o 12.30. Wyścig odbędzie się na znanej z Pucharu Świata DH trasie „Speedster” i to właśnie tu rozegra się decydująca walka o to, kto zgarnie tytuł najlepszego zawodnika całej serii. Wśród głównych kandydatów do zwycięstwa w serii są m.in. lider rankingu Johannes Fischbach, oraz depczący mu po piętach Sławomir Łukasik.

Action, Adrenaline and Speed – Biketember Festival in Saalfelden Leogang

Festiwal Biketember będzie miał także sporo do zaoferowania dla najmłodszych. Zawody Scott Junior Trophy odbędą się w niedzielę o 10, a młodzi zawodnicy zmierzą się na trasie wytyczonej blisko Ritzensee w Saalfelden. Wszystkie dzieciaki w wieku 3-16 lat z pewnością zdobędą bezcenne doświadczenie i będą mieli szanse wygrać wspaniałe nagrody. Rozdanie nagród planowane jest na godzinę 12, a następnie całe rodziny będą miały okazję by przenieść się do Bike Parku Leogang by dopingować zawodników na trasach DH i enduro.

Festiwal oferować będzie także mnóstwo imprez towarzyszących, takich jak strefa EXPO czy legendarna już dyskoteka Ö3, na której grać będzie Luke K.

Więcej informacji znajdziecie na stronie: biketember.com

Aby Twoje rowerowe wakacje były perfekcyjne, specjalne rowerowe hotele takie jak Salzburger Hof, Rupertus, Bacher, Riederalm, Ritzenhof, Puradies, Pension Haus Tirol oraz serwisy rowerowe Sport Mitterer czy Sport 2000 Simon, są do Twojej dyspozycji: saalfelden-leogang.com/en/activities/summer/biking/bike-accommodations.

Więcej informacji o regionie Saalfelden-Leogang można znaleźć na: saalfelden-leogang.com/en lub: facebook.com/SaalfeldenLeogang. Informacje o Bike Parku Leogang można znaleźć na: bike.saalfelden-leogang.com/en/bikepark lub: facebook.com/Leogang.Bikepark.