JERSEY RUNO.DESIGN x 43RIDE JUŻ DOSTĘPNY!

Ostatni wyścig tegorocznego sezonu Enduro World Series odbędzie się już w ten weekend we włoskim Finale Ligure, a będą to zawody Bluegrass Finale Enduro powered by SRAM. Resort w Finale po raz kolejny będzie gościć ostatnią rundę serii, a w imprezie nad Morzem Śródziemnym weźmie udział 500 zawodników.

Wielki finał Enduro World Series 2016 odbędzie się we Włoszech

W rejonie Finale Ligure zawodnicy zmierzą się z najsłynniejszymi trasami enduro na świecie, a organizatorzy przewidzieli siedem odcinków specjalnych w ciągu dwóch dni. Długość podjazdów przewidziano na ponad 3250m, a łączna długość tras to ponad 100 kilometrów. W zamian za ogromny wysiłek, zawodnicy będą mieli do dyspozycji przepiękne widoki oraz wspaniałą metę, która tradycyjnie zlokalizowana jest na plaży. Dla pięciu zawodników stawka nie może być wyższa, ponieważ tylko oni liczą się już w walce o końcowy triumf w Enduro World Series.

Faworytem wyścigu mężczyzn jest aktualny lider klasyfikacji generalnej oraz obrońca tytułu z zeszłego roku – Richie Rude (Yeti/Fox Shox). Amerykanin wygrał cztery z siedmiu tegrocznych rund i z przewagą 390 punktów pewnie przewodzi tabeli. Jednak jak to w wyścigach, wszystko może się zdarzyć i słaby wynik może być wystarczający, aby drugi w klasyfikacji, Damien Oton (Devinci Global Racing), mógł zdobyć tytuł. Nie można zapominać także o byłym Mistrzu Świata, Jerome Clementz’ie (Cannondale), który zajmuje trzecie miejsce ze stratą 120pkt do Otona.

Wielki finał Enduro World Series 2016 odbędzie się we Włoszech

Rywalizacja pań to zwycięstwo Cecile Ravanel (Commencal Vallnord Enduro Team), która zostanie ukoronowana po zakończeniu wyścigu. Cecile totalnie zdominowała tegoroczną serię wygrywając sześć wyścigów i zapewniając sobie tytuł na jedną rundę przed końcem serii. Jednak walka o drugie i trzecie miejsce wciąż jest otwarta. Na drugiej lokacie najpewniej zakończy Isabeau Courdurier (SUNN), ale blisko w klasyfikacji są Anita Gehrig (Ibis Cycles Enduro Race) oraz Ines Thoma (Canyon Factory Enduro Team).

Również w rywalizacji U21 będzie gorąco. Adrien Dailly (Lapierre Gravity Republic) oraz Sebastien Claquin (Rocky Mountain Urge bp) mają tyle samo punktów i ich walka o końcowe zwycięstwo zapowiada się naprawdę ekscytująco. Wśród pań na prowadzeniu jest Raphaela Richter (Radon Magura Factory Racing), ale po piętach depczą jej Martha Gill (Marin Stan’s) oraz Abigail Lawton.

Wielki finał Enduro World Series 2016 odbędzie się we Włoszech

W kategorii masters tytuł już wcześniej zapewnił sobie Michael Broderick, który ma 300pkt przewagi nad drugim Karimem Amour’em. Jednak Milan Cizinsky (Ghost Factory Racing Riot) ma tylko 70pkt straty do drugiego Amour’a i z pewnością będzie chciał ten stan rzeczy zmienić.

W rywalizacji zespołowej głównym faworytem do zdobycia tytułu jest ekipa Rocky Mountain Urge bp, która przewodzi stawce, ale Ibis Cycles Enduro Race Team oraz Canyon Factory Enduro Team, również mają ochotę na odniesienie tego prestiżowego zwycięstwa.

Wielki finał Enduro World Series 2016 odbędzie się we Włoszech

Zawody w Finale zawsze wspaniale celebrują zakończenie sezonu, a w tym roku zawodnicy będą mieli coś ekstra niż tylko końcowe fanfary, a to dzięki festiwalowi FLOW. Ten coroczny festiwal rowerowy będzie świętować w tym roku wraz z całą serią EWS i poza zawodami enduro odbędzie się mnóstwo imprez towarzyszących.

Chris Ball, Dyrektor Generalny Enduro World Series:

W Finale wszystko się zaczęło i cztery lata później, gdy już jesteśmy uznaną marką, będziemy świętować 30-tą rundę Enduro World Series właśnie w Finale. A wszystko to w otoczeniu bazy wojskowej NATO nad morzem, wspaniałych gór wokół Finale oraz przepięknego wybrzeża Morza Śródziemnego. Dzięki temu ta impreza pozostanie na długo w sercach i pamięci wszystkich uczestników EWS i z pewnością da nam sporo energii na długie zimowe miesiące. Dzięki festiwalowi FLOW jesteśmy jeszcze bardziej dumni z naszej serii i zapraszamy wszystkich mieszkańców, aby świętowali z nami.