Już za tydzień 5 kwietnia startuje rejestracja na zawody „Kellys Enduro MTB Series” w Srebrnej Górze. Warto o tym pamiętać, gdyż chętnych na rywalizację 20 maja nie brakuje.

Ruszają zapisy na I edycję Kellys Enduro MTB Series

W środę 5 kwietnia o godzinie 20:00 wystartują zapisy na I edycję cyklu zawodów kolarskich „Kellys Enduro MTB Series”. Podobnie jak w zeszłym roku uczestnicy wybierać będą jedną z grup startowych – każda licząca po 20 osób. Planowanych jest 12 grup a zatem limit zawodników ustalono na 240 osób. Organizatorzy cyklu sugerują aby czołowi zawodnicy zapisywali się do pierwszych grup, zaś ci początkujący do ostatnich, jednak nie jest to obligatoryjne. Po dokonaniu rejestracji i opłaty za pośrednictwem Przelewy24, zostanie wysłany mail z potwierdzeniem. Przelewy tradycyjne lub pocztowe nie będę możliwe. Schemat procesu rejestracji prezentujemy poniżej w formie graficznej. Lista startowa będzie aktualizowana każdego dnia w godzinach wieczornych. Organizatorzy proszą również o przemyślany wybór grupy startowej, gdyż jej zmiana nie będzie potem możliwa. Start zawodów odbędzie się zgodnie z dotychczasowym schematem: odbiór pakietów startowych, krótka odprawa techniczna a po niej start co 10 minut kolejnych grup (wyczytanie zawodników, odbiór mapy z harmonogramem startów na każdy OS, aktywacja chipa). Starty na każdym z odcinków specjalnych odbywać się będą co 30 sekund, a pomiar czasu dokonywany będzie na sprawdzonym w Baligrodzie systemie SportIdent. W ramach imprezy prowadzona będzie również klasyfikacja akademicka, zatem warto już teraz przedłużyć ważność lub wyrobić nową legitymację AZS. Warto też pamiętać, że wyścig został wpisany do kalendarza DZKol, dzięki czemu zawodnicy posiadający licencję mogą bez obaw o kary startować w Enduro MTB Series.

Ruszają zapisy na I edycję Kellys Enduro MTB Series

Impreza otrzymała wsparcie z Gminy Stoszowice, co pozwoli na przeprowadzenie zawodów na najwyższym poziomie. Współorganizatorem imprezy jest PM Experts czyli twórcy tras enduro w Srebrnej Górze. Ta rozwijając się niezwykle dynamicznie miejscówka ma ogromny potencjał dlatego bez problemu uda się tu przeprowadzić zawody w formule on-sight. Odcinki specjalne tylko na kilku fragmentach będą przebiegać po istniejących ścieżkach, zatem nie ma mowy o wcześniejszym rozpoznaniu przebiegu rywalizacji. Tradycyjnie po zawodach nagrodzeni zostaną zwycięzcy a wśród wszystkich startujących rozlosowane zostaną nagrody. Do dyspozycji uczestników oddane zostaną rowery testowe takich marek jak: Kellys, Trek, Whyte, Yeti. O kolejnych atrakcjach czekających na Was w Srebrnej Górze dowiecie się z następnej informacji prasowej. Jednak już teraz polecamy rezerwację miejsc noclegowych w Centrum Turystyki Niekonwencjonalnej ctn.srebrna.com oraz w Hotelu Koniuszy hotelkoniuszy.pl.