JERSEY RUNO.DESIGN x 43RIDE JUŻ DOSTĘPNY!

W ostatnich dniach odwołane zostały dwie imprezy rangi Pucharu Świata DH, a teraz organizatorzy pierwszej rundy europejskiej serii poinformowali o odwołaniu imprezy, która miała rozpocząć tegoroczne zmagania.

Sławomir Łukasik, iXS Puchar Europy DH 2019 Brandnertal / zdjęcie: Rick Schubert

Na początku lipca odwołana została inauguracja Pucharu Świata DH, która miała mieć miejsce w szwajcarskim Lenzerheide. Zaledwie kilka dni temu organizatorzy odwołali zawody trzeciej rundy w Les Gets we Francji i tym samym najważniejsza zjazdowa seria świata skurczyła się aż o trzy imprezy (wcześniej odwołano drugą rundę we włoskim Val di Sole).

Veronika Widmann, iXS Puchar Europy DH 2019 Brandnertal / zdjęcie: Rick Schubert

Tym razem do listy dołączyli organizatorzy iXS Pucharu Europy DH, a konkretniej pierwszej rundy w austriackim Brandnertal. Tym samym w tegorocznym kalendarzu została tylko jedna runda, która planowana jest na 25-27 września w słoweńskim Mariborze.

Andreas Kolb, iXS Puchar Europy DH 2019 Brandnertal / zdjęcie: Rick Schubert

Obecna sytuacja na świecie związana z pandemią koronawirusa sprawia, że najbliższe tygodnie są bardzo nieprzewidywalne. Ludzie w całej Europie zaczynają się przemieszczać i nie jesteśmy w stanie przewidzieć co się będzie działo za 6-8 tygodni. Ostatecznie jest to zbyt ryzykowne dla nas, abyśmy mogli bezpiecznie przeprowadzić zawody z minimalną ilością zawodników. W końcu musi ich przyjechać odpowiednia ilość, aby budżet w ogóle się spiął i niestety aspekt ekonomiczny odgrywa tu równie ważną rolę, co bezpieczeństwo.

Dodatkowo sytuacja z wirusem wpłynęła także na Bike Park Brandnertal, który otworzył się z miesięcznym opóźnieniem. Niestety chwilę wcześniej zostały zamknięte granice ze Szwajcarią i Niemcami, co dodatkowo pogorszyło sytuację organizatorów. Obecnie naszym głównym celem jest przeżycie sezonu 2020 z jak najmniejszymi stratami.

– Organizatorzy pierwszej rundy w Bike Park Brandnertal

O iXS Pucharze Europy DH

iXS Puchar Europy DH to najważniejsza seria zawodów zjazdowych na starym kontynencie organizowana przez agencję Racement od 2003 roku. Sponsorem tytularnym serii oraz współtwórcą serii jest marka iXS znana z produkcji odzieży i ochraniaczy rowerowych. Oprócz iXS Pucharu Europy DH w ramach serii rozgrywane są także puchary krajowe (Niemiec i Szwajcarii) oraz młodzików (iXS Rookies Cup).

Oficjalna strona:
ixsdownhillcup.com
Media:
facebook, instagram, youtube