W minionym tygodniu w krakowskim kinie Kijów odbyło się uroczyste zakończenie tegorocznego cyklu Nie Pompujesz – Nie Jedziesz. Na oficjalną galę wręczenia statuetek zostali zaproszeni najlepsi zawodnicy. Najliczniejszą grupę stanowili przedstawiciele klubu GoBike.PRO Rybnik, którzy triumfowali aż w trzech kategoriach!

Kibice / zdjęcie: Adam Glosowic

Nie Pompujesz – Nie Jedziesz to największy i najbardziej prestiżowy cykl zawodów pumptrackowych w Polsce, który jest organizowany przez Sferę Sportu. Zawodnicy rywalizują o punkty do klasyfikacji generalnej na asfaltowych pumptrackach w całym kraju wybudowanych przez firmę BT Project! W tym roku rundy odbyły się w: Rybniku, Nowej Soli, Bełchatowie, Zakopanem, Limanowej, Polance Wielkiej, Nowym Sączu.

Marika Kudra i Anna Domagała / zdjęcie: Adam Glosowic

Na starcie cyklu mogliśmy zobaczyć najlepszych zawodników w Polsce w tym m.in. Szymona i Dawida Godźków, Marcina Rota (obrońcę tytułu z poprzedniej edycji), Gustawa Dądelę, Przemka Abramowicza, Marikę Kudrę.

Szymon Godziek / zdjęcie: Adam Glosowic

W najwyższej klasyfikacji triumfował Bartosz Giemza, aktualny Mistrz Polski, zdominował tegoroczny cykl, wyprzedzając drugiego w klasyfikacji aż o 59 punktów! Na wyróżnienie zasługuje także Anna Domagała, która oprócz zwycięstwa w klasyfikacji generalnej Kobiet zdołała zwyciężyć aż w trzech rundach cyklu. Podobny wyczyn padł łupem jeszcze jednego zawodnika, w kategorii Kids trzykrotnie triumfował Robert Pańczyk.

Ekipa GoBike.pro / zdjęcie: Adam Glosowic

Cały tegoroczny cykl był niezwykle udanym i niezwykle interesujący. Zacięta rywalizacja w każdej kategorii trwała do ostatniej rundy. Wysoki poziom owocował wieloma niespodziankami. Niejednokrotnie zawodnicy w Kategorii Kids czy Amator mogli dorównywać wynikom najwyższym kategoriom! To także zaowocowało przyznaniem dzikich kart do Wielkiego Finału! W nagrodę za doskonałe wyniki do startu w Wielkim Finale w kategorii PRO zaproszeni zostali najlepsi zawodnicy z kategorii KIDS i AMATOR. Była to z pewnością doskonała nagroda i wyróżnienie!

Marcin Rot vs Kamil Bandurowski / zdjęcie: Adam Glosowic

Warto także wspomnieć o wspaniałej atmosferze panującej na każdym przystanku. W zawodach oprócz sportowej i zaciętej rywalizacji panował przyjazny klimat. Na starcie można było zobaczyć całe rodziny! Najmłodsze kategorie oprócz cennego doświadczenia mogły startować obok swoich rowerowych idoli i rozwijać umiejętności!

Dominik Kawulak / zdjęcie: Adam Glosowic

Krakowska gala była doskonałym czasem na podsumowania tegorocznego cyklu i podziękowaniem za trudny ale szczęśliwy sezon 2021.

Marcin Rot vs Kamil Bandurowski / zdjęcie: Adam Glosowic

Relację z Wielkiego Finału jak i podsumowanie całego cyklu można zobaczyć na kanale You Tube cyklu:

Podium klasyfikacji generalnej:

PRO

 1. Bartosz Giemza (GoBike.PRO Rybnik) – 190 pkt
 2. Jakub Wicher (Elemeledudki Racing Team Kraków) – 131
 3. Piotr Roszkowski (Kraków) – 110

KOBIETY

 1. Anna Domagała (Sosnowiec) – 210 pkt
 2. Hanna Strzebońska (KS Aquila Wadowice) – 171
 3. Aleksandra Bryndza (Goczałkowice Zdrój) – 144
Marika Kudra / zdjęcie: Adam Glosowic

KIDS

 1. Robert Pańczyk  (GoBike.PRO Rybnik) – 230 pkt
 2. Miłosz Gilewicz  (GoBike.PRO Rybnik) – 119
 3. Szymon Niedziela  (GoBike.PRO Rybnik) – 80

AMATOR

 1. Dominik Kawulak  (GoBike.PRO Rybnik) – 170 pkt
 2. Filip Wieczorek  (GoBike.PRO Rybnik) – 115
 3. Piotr Talar (Łącko) – 105

Pełną klasyfikację generalną oraz wyniki poszczególnych zawodów znajdziesz na naszej stronie:
43ride.com/wyniki-zawodow/pompuje-2021

O zawodach Nie Pompujesz – Nie Jedziesz

Oficjalna strona: pompuje.pl
Media: facebook, instagram, youtube