Podwójne zawody jednego dnia to nie tylko ogromna przyjemność dla kibiców, ale również ogromny wysiłek dla zawodników. Zwłaszcza dla tych, którzy chcą walczyć o tytuły w obu konkurencjach. Obydwoje zwycięzcy wieczornych zawodów Rockshox Pump Track Challenge Innsbruck osiągnęli całkiem niezłe rezultaty w porannej imprezie Rockshox Pump Track Challenge Innsbruck. A jak to mówi stare przysłowie, po każdej burzy pojawia się tęcza, nie inaczej było i tym razem.

Zdjęcie: Clint Trahan

Na początku warto dodać, że w zawodach wzięła udział nasza reprezentantka, Natalia Niedźwiedź. W kwalifikacjach osiągnęła 9 czas, co dało jej możliwość startu w finałach. W pierwszej rundzie pokonała Chelsea Kimball, a następnie odprawiła z kwitkiem Laurę Brethauer, która w kwalifikacjach była od niej minimalnie szybsza. Niestety w ćwierćfinale Natalia trafiła na późniejszą triumfatorkę zawodów, Kialani Hines, i musiała uznać wyższość Amerykanki.

Czasem sobie myślę, że nie wszyscy z nas zdają sobie sprawę z ogromnego wysiłku jaki trzeba włożyć w wyścig, gdy jesteś już zmęczona. Trzeba się od tego odciąć i nawet, gdy jest bardzo głośno, trzeba liczyć okrążenia. Zawsze lepiej się jedzie, gdy masz jeszcze „tylko trzy okrążenia”. Dlatego nawet gdy jesteś zmęczona, to musisz udawać, że nie jesteś haha

Kialani Hines
Kialani Hines / zdjęcie: Clint Trahan

Mówiąc o koncentracji, to trzeba przyznać, że tegoroczna publiczność na pumptracku była tak głośna, że nawet komentatorzy musieli prosić kibiców o powstrzymanie emocji, bo zawodnicy nie słyszeli bramek startowych.

Po koronawirusie nie przyzwyczailiśmy się z powrotem do głośnej publiczności, więc jestem bardzo szczęśliwy, że dziś wieczorem była tak fantastyczna atmosfera!

Niels Bensink
Niels Bensik / zdjęcie: Clint Trahan

Niels Bensink, który okazał się najszybszy wśród mężczyzn, gdy został zapytany o początek rywalizacji, również wspomniał o problemach ze słuchem.

Przy bramce startowej działo się tyle, że ciężko było usłyszeć odliczanie do startu. Kibice byli tak głośni! Na szczęście już po i cały stres uleciał.

Niels Bensink
Jackson Frew / zdjęcie: Clint Trahan

Walka o zwycięstwo wśród panów była bardzo zacięta i to nawet pomimo, że poprzedni zwycięzcy, Chaney Guennet czy Adrien Loron, odpadli z rywalizacji w 1/16 finału. Gdy przyszło do finałów, to w walce o złoto zmierzyli się Bas van Steenbergen i Niels Bensink.

Tegan Cruz / zdjęcie: Clint Trahan

Bardzo się cieszyłem, że z każdym kolejnym okrążeniem były one coraz szybsze dla mnie i to nawet pomimo problemów z usłyszeniem odliczania na bramce startowej. Wydaje mi się, że mimo tego miałem odpowiednią pewność siebie, a walka z Basem w finale była czymś wspaniałym. Dorastaliśmy i trenowaliśmy razem, więc doskonale się znamy i żaden z nas nie mógł zaskoczyć rywala czymś ekstra.

Niels Bensink

Również rywalizacja wśród pań była bardzo zacięta. W jednym z półfinałów Jordy Scott wygrała pierwszy bieg z Caroline Buchanan, ale ostatecznie to bardziej utytułowana rywalka była górą i w finale zmierzyła się z Kialani Hines. Ostatecznie po emocjonujących biegach, Hines triumfowała nad Buchanan z przewagą zaledwie 0.161s.

Kialani Hines vs Caroline Buchanan / zdjęcie: Clint Trahan

Tym samym drugi dzień festiwalu Crankworx Innsbruck dobiegł końca. W trakcie kolnego dnia rywalizacji odbędą się zawody CLIF Speed & Style Innsbruck, a wieczorem będzie miała miejsce europejska premiera filmu „Esperanto” w wykonaniu Teton Gravity oraz „Tea & Biscuits” wyprodukowanego przez Misspent Summers.

Niels Bensink vs Bas van Steenbergen / zdjęcie: Clint Trahan

Wyniki RockShox Pump Track Challenge Innsbruck:

  1. Niels Bensink (Holandia) // Kialani Hines (USA)
  2. Bas Van Steenbergen (Kanada) // Caroline Buchanan (Australia)
  3. Tommy Zula (USA) // Jordy Scott (USA)
Podium RockShox Pump Track Challenge Innsbruck: 2. Bas van Steenbergen & Caroline Buchanan, 1 Kialani Hines & Niels Bensink, 3. Jordy Scott & Tommy Zula / zdjęcie: Clint Trahan

Pełne wyniki: crankworx.com/results

Poprzednio na Crankworx Innsbruck 2022:

O serii Crankworx World Tour

Crankworx to jedyny w swoim rodzaju festiwal kolarstwa górskiego. Po raz pierwszy zorganizowany został w 2004 roku w kanadyjskim Whistler w Kolumbii Brytyjskiej. Od tamtej pory ewoluował do kilku przystanków na świecie, tworząc serię Crankworx World Tour. W trakcie imprezy w zawodach biorą udział najlepsi zawodnicy na świecie, którzy rywalizują w wielu różnych dyscyplinach. Znajdziemy tu także zawody dla amatorów, dzieciaków oraz wszystkich fanów kolarstwa górskiego, którzy przyjeżdżają, aby wspólnie świętować i bawić się w niesamowitych miejscach.

Oficjalna strona:
crankworx.com
Media:
facebook, instagram, twitter, youtube, flickr