17-go lipca w Skarżysku-Kamiennej odbyły się tegoroczne Mistrzostwa Polski Pumptrack. Pomimo przełożenia imprezy na wcześniejszy termin (pierwotnie MP miały odbyć się w sierpniu), na starcie stanęła czołówka krajowych zawodników, a walka o medale była bardzo zacięta.

Wyniki Mistrzostw Polski Pumptrack 2022:

Sam system tegorocznych zawodów był dość skomplikowany, a wynikało to z niezgodności kategorii, według których rywalizację przeprowadza PZKol z kategoriami UCI. Dodatkowo organizatorzy przygotowali nagrody finansowe dla kategorii mężczyźni i kobiety open 17+ (ufundowane przez Radnego Miasta Skarżysko-Kamiennej Pana Mariusza Bodo oraz Panią Sekretarz Stanu w Ministerstwie Sportu i Turystyki Annę Krupkę) oraz dla kategorii 11-16 lat (ufundowane przez Pana Prezydenta Skarżyska-Kamiennej Konrada Kröniga). Taki system sprawił, że było więcej emocji oraz rywalizacji, a przy tym skomplikował rozpoznanie się w końcowych wynikach.

Mistrzowie i Mistrzynie Polski Pumptrack 2022.

Fotorelacja:

Zapraszamy na małą fotorelację z zawodów ze zdjęć przesłanych przez Organizatora.

Wideorelacja:

YouTube player
Wyniki poszczególnych rund Pucharu Polski Pumptrack oraz Mistrzostw Polski Pumptrack można znaleźć na naszej stronie w tym miejscu. Wyciąg wyników ze wszystkich Mistrzostw Polski Pumptrack znajduje się pod tym linkiem.