Miniony weekend to prawdziwe nawarstwienie wyścigowych emocji. Oprócz Mistrzostw Świata DH w Les Gets czy Mistrzostw Polski Enduro w Szczyrku i Bielsku-Białej, odbyła się także siódma runda tegorocznej serii zawodów pumptrack Nie Pompujesz – Nie Jedziesz.

Podium siódmej rundy Nie Pompujesz – Nie Jedziesz w Rybniku / zdjęcie: Adam Glosowic

Zawody odbyły się w Parku Wiśniowiec w Rybniku, gdzie zlokalizowany jest ziemny tor do four crossu. Tym razem nie było jednak ścigania czwórkami, a cała rywalizacja odbyła się w formie pumptrackowej czasówki.

OC1 Biker Dnia – Marcin Rot / zdjęcie: Adam Glosowic

W kategorii PRO najlepszym zawodnikiem dnia został Marcin Rot, który w finale pokonał Bartosza Giemzę. Z kolei w małym finale Artur Więcławek okazał się lepszy od Dominika Kawulaka.

Wśród pań triumfowała Olga Biegun, która pokonała Helenę Sawicką. Trzecie miejsce zajęła Zuzanna Patyk.

Kategoria amator to z kolei triumf Jarosława Szymańskiego, który w pokonanym polu zostawił Seweryna Bogdana oraz Filipa Zielawskiego i Szymona Niedzielę Juniora.

W juniorach najlepszy okazał się Szymon Niedziela, który w finale pokonał Krzysztofa Kotyrbę. W małym finale wygrał Oliwier Wojnar, a miejsce tuż za podium zajął Adam Jarzec.

Z kolei w najmłodszej kategorii kids najszybszym zawodnikiem był Kajetan Rogowiec, który pokonał Ryszarda Mikułę oraz Kubę Kuczerę i Tomasza Kotyrbę.

Pełne wyniki oraz klasyfikacja generalna: 43ride.com/wyniki-zawodow/pompuje-2022

O zawodach Nie Pompujesz – Nie Jedziesz

Oficjalna strona: pompuje.pl
Media: facebook, instagram, youtube