Ledwo opadł kurz po emocjach związanych z czwartą rundą Enduro World Series w Whistler, a zawodnicy już stają na starcie piątej rundy, która odbędzie się w amerykańskim mieście Burke. Jest to absolutny debiut dla tej lokalizacji, a same zawody odbędą się na trasach dwóch stanów: Vermont i Maine. Warto dodać, że w kolejny weekend 20-21 sierpnia, będzie miała miejsce kończąca ten mały maraton runda, w Sugarloaf w stanie Kolorado.

Isabeau Courdurier

W rywalizacji pań z dnia na dzień co raz mocniejsza jest aktualna liderka klasyfikacji generalnej Isabeau Courdurier (Lapierre Zipp Collective), która w Whistler zajęła czwarte miejsce. Warto dodać, że wróciła ona do ścigania po odniesieniu paskudnej kontuzji w trakcie zawodów E-EWS w Valberg i wciąż jest oficjalnie w trybie rehabilitacji.

Harriet Harnden

Przeszkodzić jej będzie chciała zwyciężczyni z Whistler, Brytyjka Harriet Harnden (Trek Factory Racing), która z całą pewnością będzie chciała podtrzymać zwycięską passę.

Richie Rude

W wyścigu panów na najwyższym stopniu podium w Whistler stanął Jesse Melamed (Rocky Mountain Race Face) i dzięki temu objął prowadzenie w klasyfikacji generalnej. Z pierwszego miejsca będzie chciał go zrzucić Richie Rude (Yeti/Fox Factory Team), który mieszka zaledwie kilka godzin jazdy od Burke. Jego dodatkową motywacją będzie fakt, że podczas ostatniego etapu w Kanadzie wybuchło mu koło i tym samym jego szanse na dobry wynik zostały pogrzebane.

Isabeau Courdurier i Jesse Melamed na podium Enduro World Series #4 w Whistler

Samo Burke z całą pewnością zapewni świetne warunki do ścigania. Znajdują się tu bardzo szybkie trasy, które są miksem leśnej ściółki przedzierającej się przez górskie pasma sosen i brzóz. To wszystko podlane jest mnóstwem technicznych i śliskich odcinków z kamieniami oraz płaskimi zakrętami na trawie.

YouTube player

Prolog rozpocznie się w sobotę w południe lokalnego czasu (UTC -4), a w niedzielę zawodnicy będą mieli do pokonania 5 kolejnych odcinków. 

O zawodach Enduro World Series

Enduro Mountain Bike Association (EMBA) powstała w październiku 2012 roku i miała za zadanie scalić światową społeczność rowerowego enduro. Jako organizatorzy serii Enduro World Series łączymy największe zawody enduro na świecie z najlepszymi trasami, relaksującą atmosferą i nastawieniem na zawodników. Ekipa stojąca za EMBA ma jeden cel – rozwijać światowe enduro dla zawodników, sportu i całej rowerowej społeczności.

Oficjalna strona:
enduroworldseries.com
Media:
facebook, instagram, twitter, youtube