Każdy widział prognozy na nadchodzące ściganki LSD w Szczawnicy na Palenicy, ale każdy jednak się łudził, że będzie zupełnie inaczej… Prognozy nie zawiodły i przez cały weekend na trasie było BAGNO, ale za to nie byle jakie! Tylko takie z prawdziwego zdarzenia – zalepiające opony, śliskie, o konsystencji masła, co w szybki sposób weryfikowało zawodników. Czy można sobie wymarzyć lepsze warunki do treningu niż te panujące w ubiegły weekend w PKL Bike Parks? Na to pytanie musi sobie już odpowiedzieć każdy, komu było dane się z nimi zmierzyć. Jedno jest pewne – zapamiętamy na długo te warunki i były to zdecydowanie najtrudniejsze, a zarazem najbardziej wymagające zawody tego sezonu. Palenica po raz 3 nie zawiodła i zgotowała wszystkim riderom #MUDFEST2023.

Zdjęcie: Aleksandra Hejduk

Samo przygotowanie trasy w tych warunkach stanowiło nie lada wyzwanie, ale hardcore rozpoczął się dopiero na sobotnich treningach. Kibice mogli podziwiać spektakularne drifty, niczym rodem z słynnego filmu, widowiskowe gleby, czy przejazdy na krawędzi przyczepności, było GRUBO! Sobotnie popołudnie to też atrakcje dodatkowe – tym razem, w okolicy dolnej stacji wyciągu PKL Palenica rozegraliśmy #BUNNYHOPCHALLENGE gdzie po raz pierwszy w historii mieliśmy REMIS!

Mateusz Krawczyk / zdjęcie: Aleksandra Hejduk

Sebastian Podgórski (Gravity Revolt) oraz Bruno Zmarlicki pokonali wysokość 85 cm w drugiej próbie, po czym mierząc się z większą wysokością obaj stracili powietrze w tylnych oponach, los tak chciał, w tej konkurencji byli najlepsi! Chwilkę później rozegraliśmy #TRACKSTANDCHALLENGE czyli popularnego w ostatnich latach zbijaka, gdzie najdłużej na rowerze utrzymał się Wojciech Adamczyk (HIGH FIVE CREW)! Sobotni wieczór to już standardowo chillout ze znajomymi, który tym razem urozmaicili chłopaki z TBG dając rapowy koncert typu freestyle. :D

Jan Kawula i Maciej Zawada / zdjęcie: Aleksandra Hejduk

Niedzielny poranek rozpoczął się ulewnym deszczem, treningi w rzadkim błocie i w przelotnym deszczu. Punktualnie o 12:00 wystartowaliśmy ze ścigankami, które rozpoczęła kategoria KIDS. Warunki na trasie były najcięższe z całego weekendu, to była prawdziwa walka! Czas zawodów należał do Sebastiana Podgórskiego (Gravity Revolt), który pokonał trasę w zaledwie 2:16.35 deklasując tym samym pozostałych rywali.

Zdjęcie: Aleksandra Hejduk

Na uwagę zasługuje również fakt, że 2 i 3ci czas dnia należał do juniorów. Drugim najszybszym tego dnia i jednocześnie zwycięzcą kategorii junior okazał się Mateusz Krawczyk, a trzecim najszybszym zawodnikiem i zwycięzcą kategorii kids był (UWAGA!) 12-letni Aleksander Kozioł (HIGH FIVE CREW), który dał popalić swoim starszym kolegom. To było fantastyczne ściganie!

Zdjęcie: Aleksandra Hejduk

Kolejna edycja LSD 2023 tuż po wakacjach na Mosornym Groniu, a zapisać możecie się już teraz: race-timing.pl/pl/zawody/225

Łapcie wyniki:

KIDS:
 1. Kozieł Aleksander [HIGH FIVE CREW] 2:31.41
 2. Juroszek Mikołaj 3:58.60
 3. Gruszka Nikodem [LERNEDO Team] 5:38.28
Podium kat. Kids / zdjęcie: Aleksandra Hejduk
KOBIETY:
 1. Nowak Monika 3:23.79
 2. Darska Katarzyna [Grupa Jura’PL] 5:02.16
Podium kat. Kobiety / zdjęcie: Aleksandra Hejduk
HARDTAIL:
 1. Matuszny Marcin [HIGH FIVE CREW] 3:39.48
 2. Dolański Miłosz 4:05.63
Podium kat. Hardtail / zdjęcie: Aleksandra Hejduk
MASTERS:
 1. Bukowiec Marcin 2:32.08
 2. Krajcarz Łukasz [HIGH FIVE CREW] 2:33.72
 3. Madzia Mateusz 2:44.95
Podium kat. Masters / zdjęcie: Aleksandra Hejduk
JUNIOR:
 1. Krawczyk Mateusz 2:27.78
 2. Sidło Kacper [HIGH FIVE CREW] 2:32.34
 3. 3. Maciej Zawada 2:39.78
Podium kat. Junior / zdjęcie: Aleksandra Hejduk
FULL:
 1. Podgórski Sebastian [Gravity Revolt] 2:16.35
 2. Adamczyk Wojciech [HIGH FIVE CREW] 2:34.03
 3. Toboła Adrian [Gravity Revolt] 2:38.56
Podium kat. Full / zdjęcie: Aleksandra Hejduk

Klasyfikacja National Downhill League po 4 rundach: 43ride.com/wyniki-zawodow/ndl-2023

Najszybszy przejazd:

YouTube player

Bonus z glebami:

YouTube player

Sponsorzy nagród:

 • Mad Pig
 • FLAT OUT BANG
 • Deli Tire
 • NS Bikes / 7anna
 • Prox / aljot.pl
 • Wheee
 • Garbaruk
 • PKL Bike Parks

O zawodach Local Series of Downhill

LSD – Local Series of Downhill to cykl zawodów w zjeździe MTB mający na celu rozwój sportu wśród amatorów. Są to imprezy dające możliwość rywalizacji, aktywnego spędzania czasu wśród znajomych oraz spektakularnego widowiska dla kibiców. Trasy na wyścigi są wybierane spośród lokalnych miejscówek oraz znanych polskich bike parków, których poziom jest stosunkowo łatwy i przejezdny nawet dla początkujących, ale także dający satysfakcję z jazdy tym bardziej zaawansowanym rowerzystom. Każda odsłona zawodów jest ukierunkowana na luźne ściganki spędzone w pozytywnym klimacie tworzonym przez środowisko rowerzystów jak i ich znajomych.

Media:
facebook, instagram
Klasyfikacja generalna oraz wyniki:
43ride.com/wyniki-zawodow