Nie opadły jeszcze emocje związane z prawdziwą bombą jaką było ogłoszenie dołączenia Sławomira Łukasika do fabrycznego zespołu Yeti/Fox Factory Team, a już spieszmy z kolejnymi dobrymi wieściami dotyczącymi naszego czołowego reprezentanta! W swoim pierwszym wyścigu w barwach nowego teamu, Sławek okazał się najlepszy podczas zawodów Yeti Trans Tasmania Enduro 2023! Gratulacje!

Sławomir Łukasik / zdjęcie: Jesse Chirizzi

Zawody Yeti Trans Tasmania Enduro to aż pięć dni zmagań w formule on-sight na najlepszych i najtrudniejszych trasach w australijskiej Tasmanii. Jest to jeden z trzech wyścigów wchodzących w skład serii, a każda z rund różni się zarówno poziomem trudności tras, jak i wymaganiami dotyczącymi wytrzymałości zarówno fizycznej jak i psychicznej. Według organizatorów, runda w Australii jest tą środkową, ale to i tak oznacza minimum 5h dziennie w siodle, pokonany dzienny dystans ~30km oraz codzienne podjazdy rzędu 1000-1500m. Dodatkowo wyścig ten jest świetnym przetarciem przed pierwszymi dwoma rundami Pucharu Świata Enduro, które odbędą się w Tasmanii w dniach 25-26 marca (Maydena) oraz 1-2 kwietnia (Derby).

W trakcie zawodów Sławek pokazał, że ten sezon może być naprawdę dobry! W ciągu pięciu dni ścigania wygrał dwa razy (w tym finałowy dzień), dwukrotnie był drugi i raz zajął trzecie miejsce. Jego łączny czas ścigania to 106:52.053! Drugie miejsce zajął jego kolega z zespołu Richie Rude, podium uzupełnił Harvey Lee, a tuż za nimi uplasował się Jared Graves.

Bex Baraona / zdjęcie: Jesse Chirizzi

W kategorii pań triumfowała koleżanka z zespołu Yeti/Fox Factory Team, Bex Baraona. Drugie miejsce zajęła Rae Morrison, a trzecia była Leanna Curtis.

Pełne wyniki z zawodów możecie znaleźć w tym miejscu.

Śledźcie poczynania Sławka na: