Największe i najbardziej szalone zawody freeride’owe w świecie kolarstwa górskiego powrócą już po raz siedemnasty! Red Bull Rampage odbędzie się w piątek (!), 13-go października, a areną zmagań tradycyjnie będą góry na pustyni w Utah.

Szymon Godziek, Red Bull Rampage 2022 / zdjęcie: Paris Gore

Do udziału w zawodach zaproszonych zostanie 18 najlepszych freeriderów na świecie, a ich dokładna lista zostanie ogłoszona w późniejszym terminie. Transmisję na żywo z imprezy przeprowadzą ESPN+ oraz Red Bull TV.

Tyler McCaul, Red Bull Rampage 2022 / zdjęcie: Samantha Saskia Dugon

Sam format imprezy pozostanie bez zmian. Tym samym będziemy mogli ekscytować się nie tylko samymi zawodami, ale do dyspozycji będą również materiały z przygotowywania linii przejazdów. Zawodnicy oraz ich ekipa budowniczych będzie miała do dyspozycji cztery dni na budowę, dzień odpoczynku, a następnie kolejne cztery dni na treningi. To wszystko zwieńczone zostanie dniem zawodów.

Reed Boggs, Red Bull Rampage 2022 / zdjęcie: Garth Milan

Pierwsza impreza Red Bull Rampage odbyła się w 2021 roku, a ubiegłoroczne zmagania były świętowaniem 21 lat. Przez ten czas odbyło się 16 edycji, które wyłoniły 10 różnych zwycięzców. Wśród zawodników, którzy zapisali się na kartach historii znajduje się także jeden Polak. Szymon Godziek po niesamowitym przejeździe w 2022 roku zajął rewelacyjne drugie miejsce, a w opinii wielu kibiców i ekspertów powinien stanąć na najwyższym stopniu podium.

Andreu Lacondeguy, Red Bull Rampage 2022 / zdjęcie: Christian Pondella

Czy dokona tej sztuki w tym roku? Przekonamy się już za kilka miesięcy!