W dniach 3-10 lutego 2024 najlepsi freeriderzy na świecie ponownie spotkają się w RPA, gdzie wezmą udział w imprezie Darkfest. Duże loty, niesamowite triki i bicie kolejnych rekordów – tak wyglądała impreza w sezonie 2023, a co będzie w tym roku?

YouTube player

Sam Reynolds wrócił z ekipą na Darkfest 2024! W tym roku impreza zapowiada się jeszcze bardziej szalona, a ekipa budowniczych z Justinem i Duranem na czele, już dopieszcza największe na świecie hopy. W ubiegłym roku prawdziwe szaleństwo miało miejsce na największej przeszkodzie, gdzie zobaczyliśmy rekord świata z backflipem, a teraz nie możemy się doczekać co zdarzy się w tegorocznej edycji. Sam Reynolds zaprosił stałą ekipę do jazdy, ale pojawią się również nowe twarze, więc z pewnością będzie się działo!

Darkfest

Na kanale YouTube Sama Reynoldsa pojawiają się kolejne odcinki, które pokazują przygotowania do lotów na największych hopach na świecie. Kilka dni wcześniej z kolei została opublikowana lista zawodników, którzy wezmą udział w imprezie w Stellenbosch i oprócz dobrze znanych twarzy, pojawiło się także kilka nowych nazwisk.

YouTube player

Dla nas najważniejszy jest fakt, że na trasie zobaczymy nie tylko Szymona Godźka, ale także po raz pierwszy w tego typu imprezie, jego brata Dawida. Pełna lista uczestników wygląda następująco: Sam Reynolds, Clemens Kaudela, Matt Macduff, Ike Klaassen, Theo Erlangsen, Adolf Silva, Vincent Tupin, Kade Edwards, Kaos Seagrave, Paul Couderc, Daniel Ruso, Elias Ruso, Bienve Aguado, Kurtis Downs, Szymon Godziek, Dawid Godziek, Sam Hodgson, Nicholi Rogatkin, Matt Jones, Brendan Fairclough, Tom Isted, Graham Agassiz, Johny Salido, Carson Storch, Dan Paley, Talus Turk, Dylan Stark.

Z kolei panie będą reprezentować: Vaea Verbeeck, Casey Brown, Chelsea Kimball, Robin Goomes, Vero Sandler, Harriet Burbidge-Smith, Vinny Armstrong, Gemma Corbera.

YouTube player