Fason: Lekkie szorty przed kolano o zwiększonej elastyczności w kolorze, pomarańczowo… Cóż dla jednych to śliwkowy dla innych fiolet, chyba jednak fiolet. Zapinane na zamek błyskawiczny oraz dwa klipsy. Szorty przeznaczone dla najbardziej wymagających amatorów i zawodników, zapewniają idealne dopasowanie do ciała w trakcie jazdy w górę i w dół.
combo1

Wygoda: Ponad wszystko! Będę to powtarzał do znudzenia, lekkie, nie krępujące ruchów, z dobrym systemem regulacji w pasie. Wygodne do obsługi nawet w rękawiczkach uchwyty zamków kieszeni. Bezobsługowy system Anty-slip czyli antypoślizgowy sposób mocowania majtek pod spodenkami.

combo2
Funkcjonalność: Genialna w swojej prostocie regulacja w pasie również oparta o rzepy, jakkolwiek solidne i wytrzymałe. Najmniej funkcjonalne spodenki w teście jednak to co dla jednych znaczy za mało dla innych może znaczyć coś dokładnie przeciwnego. Umówmy się jednak że moja ocena wynika z faktu iż przeważnie wożę ze sobą za dużo sprzętu. Kieszenie są, mocowanie w biodrach jest, wygoda jest, wytrzymałość również czego chcieć więcej?

combo3
Minusy: MTR Baggy to szorty bardziej wyścig niż na wyprawę więc w tej sytuacji brak tylnych kieszeni nie powinien być minusem. Natomiast wąski otwór kieszeni przednich może sfrustrować osoby z szerokimi dłońmi, osobiście miałem problem by zmieścić tam łapę w rękawiczce – i nie porysować gołej dłoni od metalowego zamka.

combo4
Plusy: Niesłychanie wygodne, elastyczny materiał rozciągliwy w czterech kierunkach sprawia że spodenki układają się w rytm naszych ruchów, taka rowerowa samba i rumba.

Kolor: Trzy, pomarańczowo-czarne,  czarne oraz śliwkowo/fioletowo-pomarańczowe.

Rozmiar: S, M, L, XL

Ocena ogólna: 8/10

_dsc9837netfoto. Jacek Słonik Kaczmarczyk

Przydatne linki:

Koszulka Endura Hummvee S/S / https://43ride.com/reviews/2016/koszulka-endura-hummvee-ss/

Szorty Endura MTR BAGGY 2015 / https://43ride.com/reviews/2015/szorty-endura-mtr-baggy-2015/

Test, tekst oraz zdjęcia: Wojtek Zdebski / enduroriderz.pl