Kiedy dostałam do testów opony Continental Trail King moja radość była umiarkowana. Opony to opony, wszystkie raczej są do siebie podobne jeśli są okrągłe i gumowe ;)

Continental Trail King

Szybko zmieniłam zdanie, ale po kolei. Opony Continental Trail King o szerokości 2,4″ rekomendowane są na mokre warunki oraz luźną nawierzchnię. Ich klocki ułożone są… w sam raz, ani zbyt gęsto ani też zbyt rzadko. Są na tyle rzadko, że mają świetnie oczyszczać się z błota, ale też na tyle gęsto, żeby dobrze trzymać i zawieźć nas do celu.

Technologie Continental

Opony Continental Trail King posiadają dwie technologie wyróżniające markę Continental:

  • BlackChili Compound – BlackChili to unikalna mieszanka gumowa, produkowana tylko w Niemczech, która zrewolucjonizowała opony rowerowe! Zastosowana w oponach z górnej półki BlackChili Compound to kompromis pomiędzy przyczepnością, a oporem toczenia. Liczne zwycięstwa w testach dowodzą wymiernych korzyści. Najnowsze związki polimerów, mikroskopijne cząstki sadzy i optymalne wypełniacze gwarantują unikalne działanie – od opon downhillowych do szosowych! BlackChili Compound zmniejsza o 26% opory toczenia i zapewnia o 30% lepszą przyczepność niż mieszanki krzemianowe. Opony z BlackChili charakteryzuje również większy przebieg oraz, co jest rzadko spotykane w oponach z zaawansowanymi mieszankami, ich właściwości są niezmienne od pierwszego do ostatniego kilometra.
  • ProTection Apex w skrócie oznacza tyle, że jest to zwijana opona o oplocie składającym się z czterech warstw 60TPI (w sumie 240TPI) w głównej części oraz trzech warstw (180TPI) na bocznej ściance opony. Cała opona dostosowana jest do używania w systemie bezdętkowym. Gama rozmiarowa i modelowa opony Trail King to szerokość od 2.2″ do 2.4″ w trzech rozmiarach koła: 26″, 27.5″ i 29″. Waga naszego testowego egzemplarza 27.5″ to ~800g.

Opony założyłam samodzielnie z niebywałą łatwością, jeszcze przed zalaniem mlekiem świetnie trzymały powietrze. Nie wymagały mydlenia obręczy i „siadły” zaskakująco łatwo. Zakładałam je na obręcze o szerokości wewnętrznej 30 mm.

Trail Kingi rekomendowane są jakie królowie mokrych ścieżek oraz korzeni i to właśnie w takich warunkach rozpoczęłam testy podczas tegorocznej deszczowej wiosny. Szybko poczułam, jak bardzo dobrze trzymają się własnie na korzeniach i w zakrętach. Ale nie uprzedzajmy testu i dajmy im jeszcze trochę czasu i wiele górskich kilometrów!

– Ania Makuszewska, 43RIDE

O marce Continental

Firma Continental powstała w Hanowerze w 1871 roku. Obecnie to jeden z największych na świecie dostawców dla branży motoryzacyjnej czy rowerowej. Jednym z pięciu kluczowych działów marki jest dział Tires (Opony) zajmujący się opracowywaniem właściwych opon do wszelkich zastosowań – od samochodów osobowych przez ciężarówki, autobusy czy maszyny budowlane, po pojazdy specjalne rowery i motocykle. Opony Continental oferują doskonałe parametry przenoszenia sił, wyjątkowo wysoką przyczepność w każdych warunkach pogodowych i znakomity stosunek jakości do ceny.

Oficjalna strona:
continental-tires.com
Dystrybucja:
Shimano Polska
Media:
facebook, instagram, twitter, youtube