Gdy na początku sezonu odbierałem kolekcję ubrań Leatt 2021, to moim zdecydowanym faworytem były typowo letnie ubrania z serii MTB 2.0 oraz 3.0. Nadeszła więc pora, aby podsumować cały sezon jazdy w tych dwóch kompletach ubrań południowoafrykańskiej marki.

Dlaczego robię podsumowanie dwóch kompletów naraz, a nie tak jak zwykle pojedynczo? Otóż obydwa zestawy zostały pomyślane tak, aby nie były sztywno przypisane do cyferek i można było nimi dowolnie miksować, bez straty na wizerunku kolorystycznym czy funkcjonalności.

Koszulka Leatt MTB 2.0/3.0

Obydwie koszulki posiadają dość prosty i luźny krój. Zasadnicza różnica pomiędzy nimi to oczywiście grafika (duży napis Leatt to model 2.0, a czaszunia to 3.0) oraz długość rękawa (2.0 – krótki, 3.0 – 3/4). Jerseye wykonane są z lekkiego i przewiewnego materiału, dzięki czemu nawet w najgorętsze dni nasze ciało ma zapewnioną odpowiednią termoregulację.

Model MTB 3.0 pomimo dłuższych rękawów, również daje radę w najgorętsze dni. A to głównie ze względu posiadania dodatkowych otworów wentylacyjnych, które wycięte zostały w strategicznych miejscach koszulki.

Spodenki Leatt MTB 2.0/3.0

Podstawową różnicą w spodenkach jest ilość kieszeni. W teorii niższy model MTB 2.0, który dedykowany jest do jazdy trail/enduro, wyposażony jest w aż cztery kieszenie, podczas gdy MTB 3.0 (dedykowany do jazdy gravity/enduro), ma już ich tylko trzy. Brak czwartej kieszeni rekompensuje tylna kieszeń na telefon, której w dwójce nie uświadczymy.

Drugą dużą różnicą jest długość nogawek. Te w modelu MTB 3.0 są deczko dłuższe i dużo lepiej funkcjonują z dużymi ochraniaczami na kolana. Dzięki temu zdecydowanie lepiej odnajdą się w jeździe w Bike Parkach, podczas gdy model MTB 2.0 będzie lepszy do typowej jazdy trail/enduro.

Podsumowanie

Obydwa zestawy ubrań Leatt MTB 2.0/3.0 szybko stały się moimi ulubionymi na lato. Fakt, że można je miksować między sobą sprawił, że rzadko spoglądałem na metkę i bez obaw o dopasowanie kolorystyczne mogłem wyjść na rower (tak, podobno dla niektórych to ważne). Sama funkcjonalność jest bez zarzutu. Obydwa zestawy zapewniają odpowiedni komfort termiczny i miejsce do przewożenia niezbędnych rzeczy. Nie mogę również narzekać na wytrzymałość, ponieważ po całym sezonie i wielu praniach ubrania Leatt’a wciąż wyglądają jak nowe.

– Tomasz Profic, 43RIDE

Ubrania Leatt MTB z serii 2.0 i 3.0 można kupić w naszym sklepie shop.43ride.com:
Jersey Leatt MTB 2.0 – 169zł (steelcactuschilliblack)
Jersey Leatt MTB 3.0 – 199zł (skullcactusonyxblack)
Spodenki Leatt MTB 2.0 – 339zł (black, cactus, onyx)
Spodenki Leatt MTB 3.0 – 389zł (black, cactus, onyx)

O marce Leatt

Leatt® oferuje produkty praktycznie do każdego sportu akcji. Ochraniacz karku Leatt-Brace® jest wielokrotnie nagradzanym produktem, a w połączeniu z kaskiem fullface oferuje świetne zabezpieczenie przed złamaniami odcinków szyjnych kręgosłupa. Został zaprojektowany dla użytkowników motorów, rowerów, pojazdów ATV, skuterów śnieżnych i wszelkich innych pojazdów wymagających kasku na głowie.

Oficjalna strona: leatt.com
Dystrybucja:
olekmotocykle.pl
Media:
facebook, instagram, youtube, twitter