Zima w pełni, zawodnicy i zwykli użytkownicy rowerów szykują się już na nadejście wiosny, a my z „lekkim” opóźnieniem przedstawiamy Wam podsumowanie użytkowania zestawu PRO Tharsis 9.8 składającego się z kierownicy oraz zintegrowanego mostka.

Z początkiem marca ubiegłego roku do redakcji trafił zestaw komponentów PRO z serii Tharsis 9.8. Kierownica wraz ze zintegrowanym mostkiem zostały zamontowane do mojego NS Fuzza i towarzyszyły mi przez cały sezon.

Nie oszukujmy się, niewiele nowego w materii kokpitu da się wymyślić, więc tak naprawdę skupiłam się na wytrzymałości zestawu oraz komforcie jazdy w porównaniu z moim wcześniejszym zestawem (karbonową kierownicą – tu mamy aluminium).

Zestaw PRO wyróżnia prosty, ale w mojej ocenie elegancki design. Całość jest czarna z biała grafiką i nie „gryzie się” z pozostałymi elementami mojego roweru. Oczywiście – wygląd to wyłącznie kwestia gustu i nie ma tu o czym dyskutować.

Obawiałam się, że przyzwyczajona do karbonu, który jednak pochłania część drgań i opóźnia zmęczenie rąk, szczególnie podczas jazdy po tarkach, odczuję różnicę w korzystaniu z zestawu w pełni aluminiowego. No i tak jest, natomiast dla mnie jest to cecha użytego materiału, a nie zarzut wobec tej konkretniej kierownicy, i nie da się tego przeskoczyć wybierając aluminium.

Kierownica została minimalnie docięta z 800 mm, natomiast jej wznos (20mm) w połączeniu z gięciem do góry o 4 stopnie i gięciem do tyłu 8 stopni sprawiają, że jest dla mnie po prostu wygodna.

Bike Kingdom Lenzerheide

Mostek ma długość 45mm lub 50mm, w zależności od wybranego ustawienia. Śruby mocujące są solidne i podczas jazdy po trasach, które mielą i wypluwają człowieka, nic się nie luzuje. Waga zestawu to kolejno: 331g dla niedociętej kierownicy oraz 161g dla mostka.

Podsumowując propozycja Tharsis 9.8 od PRO to po prostu solidny zestaw, który spełnia swoją funkcję!

O marce PRO

Marka PRO-Bikegear jest częścią koncernu Shimano oraz kieruje się prostą misją: pracować z najlepszymi, aby tworzyć najlepsze produkty na świecie. Dlatego właśnie skupiają wokół siebie najlepszych zawodników, projektantów oraz współpracują z Shimano Dynamics Lab.

Oficjalna strona: pro-bikegear.com
Media: facebook, instagram