Zima to najcięższy okres dla kolarza. Bez względu na odmianę kolarstwa jaką uprawiasz każdy z nas lubi komfort termiczny podczas jazdy na rowerze. Musimy zmierzyć się z mrozem, przenikliwym wiatrem, wahaniami temperatury, wilgocią, zmiennymi warunkami pogody. Na rynku jest wiele rozwiązań przygotowanych pod ten trudny moment roku. Szkocka firma Endura bazując na swoim wieloletnim doświadczeniu oraz przy współpracy z wieloma zawodnikami MTB stworzyła dla wszystkich kolarzy idealne rozwiązanie. Jest nim pełna gama produktów Endura MT Freezing Point. Specjalnie na najtrudniejsze warunki atmosferyczne przygotowano kurtkę, kamizelkę, spodnie, rękawiczki, które to Endura zaprezentowała na naszej stronie. Z całej kolekcji do recenzji otrzymałem kurtkę MT500 Freezing Point II, idealną na zimowy okres roku.

Kurtka MT500 Freezing Point II po wyjęciu z opakowania zaskoczyła mnie niską wagą i bardzo przyjemnymi w dotyku materiałami. Całość jest wykonana i wykończona bardzo estetycznie z dbałością o najmniejsze detale i tym samym kurtka prezentuje się bardzo dobrze. Po założeniu wydaje się być uszyta „jak na miarę”, dobrze dopasowana, długości i szerokości idealne (190cm wzrostu/rozmiar L). Kurtka jest dopasowana, ale spokojnie włożysz pod nią kolejną warstwę, jeżeli tyko tego wymaga Twój komfort. Jedną z opcji może być bluza Endura MT500 Thermo. W mankietach są ściągacze, przełożony tył z linką regulującą dopasowanie, kaptur z systemem regulacji. To wszystko dobrze uszczelnia i dopasowuje kurtkę.

Przy niskiej wadze PrimaLoft® GOLD oferuje znakomite właściwości izolacyjne, porównywalne do tych, jakimi wyróżnia się naturalny puch.

Rękawy oraz przednia część kurtki są ocieplone wypełnieniem PrimaLoft®, który charakteryzuje się niską wagą i wysokim parametrem izolacyjnym przed zimnem. Na plecach zastosowano panel bez ocieplenia, używając plecaka docenisz ten krok Endury. Wysoki kołnierz z kapturem dopełnia komfortu kolarzowi.

Materiał Stretch PrimaLoft® softshell o strukturze plastra miodu użyto w miejscach gdzie kurtka pracuje podczas jazdy na rowerze. Nadaje to jej dużej elastyczności.

Dobrze izolowana kurtka ma także wysoką oddychalność dzięki zastosowaniu PrimaLoft®. Wyposażona w dużą ilość przemyślanych otworów wentylacyjnych, dzięki którym możemy regulować dopływ powietrza do środka i zapobiec przegrzewaniu się. Komfort termiczny to podstawa przy niskich temperaturach. Tu MT500 Freezing Point II radzi sobie bardzo dobrze.

Kieszenie są ogromne, jednocześnie są wielkimi panelami wentylacyjnymi.
Przednie panele wentylacyjne rozmieszczono tak, aby był do nich swobodny dostęp podczas używania plecaka. Na ramionach umieszczono silikonowe wstawki poprawiające współdziałanie z plecakiem.

Specyfikacja techniczna:

• Lekkie i wytrzymałe panele typu ripstop z izolacją PrimaLoft® GOLD
Wolne od PFC, nietoksyczne, trwałe wykończenie wodoodporne
• Materiał Stretch PrimaLoft® softshell na plecach i pod pachami zapewniający swobodę ruchów
• Wytrzymałe panele na ramionach z silikonowym wykończeniem
Przedłużone panele wentylacyjne z przodu zachodzące na tył z dwustronnymi zamkami, kompatybilne z plecakiem
Kieszenie przednie działające również jako panele wentylacyjne oraz dodatkowa kieszeń wewnętrzna
• Elementy odblaskowe na kapturze, mankietach oraz z tyłu

Krój kurtki jest komfortowy i zapewnia pełną swobodę ruchu. PrimaLoft® GOLD i Stretch PrimaLoft® softshell idealnie sprawdzają się w tego typu odzieży. MT500 to flagowa kolekcja Endury, która stawia poprzeczkę bardzo wysoko przy tworzeniu odzieży dla kolarzy. Pomimo, że jest to kurtka z kolekcji rowerowej to swobodnie możesz jej używać do wszelkich innych aktywności, za uniwersalność wielki PLUS.

Oddychalność o komfort termiczny Freezing Point II są na wysokim poziomie. Duże kieszenie są pojemne i przemyślane, a system paneli wentylacyjnych dobrze sobie radzi w regulowaniu wewnętrznej temperatury. Musisz wiedzieć i pamiętać, że wolne od PFC, nietoksyczne, trwałe wykończenie wodoodporne nie jest powłoką typowo przeciwdeszczową. Powłoka wodoodporna bardzo dobrze sobie radzi z zimowymi warunkami.

Dla kogo kurtka Endura Mt500 Freezing Point jest dobrym wyborem? Dla każdego kolarza, który nie porzuca roweru przy niskich temperaturach, czyli MTB, gravel , eMTB, kolarza podróżnika, po prostu dla każdego kochającego aktywność przez cały rok. Trzymajcie się ciepło i kręćcie kilometry!

– Zbigniew Nowicki, 43RIDE

Zalety (+):

  • świetnie parametry izolacyjne, duży komfort
  • niska waga
  • dobra oddychalność
  • dużo możliwości dodatkowej wentylacji (panele)
  • duże kieszenie
  • dobry krój i możliwości dopasowania oraz regulacji
  • elementy odblaskowe
  • uniwersalne zastosowanie
Kurtka Endura MT500 Freezing Point II 2022 dostępna jest w rozmiarach S/M/L/XL/XXL oraz w dwóch kolorach.

O marce Endura

Marka Endura, założona w 1993 roku, jest synonimem pomysłowego, trwałego podejścia do odzieży technicznej, która pozwala cieszyć się każdym stylem jazdy. Od MTB, przez jazdę miejską, szosową, aż po triathlon – to #AllTribesOneClan, z filozofią Renegade Progress, która jest sprzeczna z konwencjami i obejmuje radykalność w tworzeniu produktów zmieniających zasady gry.

Od pierwszych prototypów wykonanych na stole kuchennym w Edynburgu, Endura przekształciła się w podziwianą globalną markę z asortymentem przełomowych i nagradzanych produktów. Endura wspiera także imponującą listę światowej klasy sportowców, w tym pioniera przełomu, Graeme’a Obree, sensację trialową Danny’ego MacAskilla i rodzeństwo zjazdowe Athertonów.

Oficjalna strona:
endurasport.com
Dystrybucja:
endurastore.pl
Media:
facebook, instagram, twitter, youtube