Cóż to był za sezon! W 2018 roku region Saalfelden Leogang delektował się świetną pogodą, a długie słoneczne dni sprawiały, że odbywające się tu imprezy były naprawdę udane. Zarówno tysiące kibiców jak i mnóstwo zawodników, którzy odwiedzili Bike Park Leogang oraz okoliczne rejony, mogli czuć się w pełni usatysfakcjonowani. Dla tych, którzy nie mogą doczekać się kolejnego sezonu przygotowaliśmy małe podsumowanie tegorocznego sezonu oraz kilka informacji o rozbudowie bike parku w przyszłym roku.

Bike Park Leogang rozbudowuje się na sezon 2019

W minionym sezonie odbyło się mnóstwo imprez rowerowych, a wśród nich najważniejszą był BIKE Festival Saalfelden Leogang. Było to drugie z kolei rowerowe święto, ponieważ chwilę wcześniej miał miejsce festiwal Out of Bounds, w trakcie którego rozegrane zostały zawody trzeciej rundy Pucharu Świata DH. Specjalnie na tą imprezę do Leogangu przyjechało ponad 23 tysiące kibiców! Warto wspomnieć, że nie były to jedyne imprezy, a jedynie te największe i najbardziej oblegane. W trakcie sezonu odbyły się m.in. zawody White Style, weekend fanów czy impreza zamknięcia sezonu. Każda z nich przyciągała setki rowerzystów spragnionych emocji.

Bike Park Leogang rozbudowuje się na sezon 2019

W przyszłym roku nic się nie zmieni jeśli chodzi o zawody. Nie ważne czy jesteś zawodnikiem zjazdowym, enduro, maratończykiem czy dzieciakiem, na trasach regionu Saalfelden Leogang będziesz mógł wziąć udział w różnych zawodach, a poza nimi dobrze się wybawić na wszystkich ścieżkach. Festiwal Out of Bounds powróci wraz z Pucharem Świata DH w dniach 7-9 czerwca, a druga edycja BIKE Festival Saalfelden Leogang odbędzie się w dniach 13-15 września.

Bike Park Leogang rozbudowuje się na sezon 2019

Ilość rowerzystów, którzy odwiedzili Bike Park Leogang w 2018 roku zwiększyła się o 15% w porównaniu do poprzedniego sezonu i jest to nasz nowy rekrod! Największa w Europie strefa dla początkujących również była bardzo oblegana, co z pewnością przełoży się na popularność tego sportu w kolejnych latach. W ciągu ostatnich kilku miesięcy budowniczowie bike parku byli również bardzo zajęci rozbudową tras. W przyszłym roku rowerzyści będą mogli skorzystać z kolejnego wyciągu oraz kilku nowych tras i projektów, których szczegóły podamy w późniejszym terminie.

Bike Park Leogang rozbudowuje się na sezon 2019

Więcej informacji o Bike Parku Leogang można znaleźć na stronie bikepark-leogang.com i facebook.com/BikeparkLeogang.

Bike Park Leogang rozbudowuje się na sezon 2019

Jeżeli jesteś zainteresowany wyjazdem do Bike Parku Leogang, to na miejscu znajdziesz sporo hoteli przyjaznych rowerzystom. Są to m.in. Salzburger Hof, Rupertus, Bacher, Riederalm, Ritzenhof, Puradies oraz Hotel Der Löwe. Na miejscu znajdziesz także sklepy i serwisy rowerowe takie jak Sport Mitterer i Sport 2000 Simon. Więcej informacji można znaleźć na stronie: saalfelden-leogang.com/en/region-experience/bike/bikehotels

Bike Park Leogang rozbudowuje się na sezon 2019

Więcej informacji o regionie Saalfelden Leogang można znaleźć na stronie saalfelden-leogang.com oraz facebook.com/SaalfeldenLeogang.


Zdjęcia: Klemens König