W tym roku FMBA oraz Red Bull szukają najlepszego młodego talentu w świecie rowerowego slopestyle’u. W trakcie sezonu FMBA zawodnicy będą brali udział w konkursie „Red Bull Rookie of the Year”. Zawodnik, któremu zostanie przyznany tytuł w nagrodę weźmie udział w wielkim finale Mistrzostw Świata Slopestyle FMBA, czyli zawodach Red Bull Joyride podczas Crankworx Whistler 18-go sierpnia.

Red Bull Rookie of the Year - kto zostanie najlepszym debiutantem?

Red Bull Joyride jest wisienką na torcie slopestyle’owego świata i jest najważniejszą imprezą sezonu. Festiwal Crankworx w Whistler jest imprezą, na którą każdy rowerzysta na świecie chciałby pojechać choć raz w życiu, a dzięki konkursowi, możemy spełnić marzenie wschodzącej gwiazdy serii FMB World Tour. Jeden zawodnik będzie miał możliwość pojechania na „Super Bowl Slopestyle’u” w tym roku, a organizatorzy pokryją wszelkie koszty. W skład jury, które wybierze najlepszy młody talent, wchodzą tacy zawodnicy jak Martin Söderström, Geoff Gulevich czy Greg Watts. Wszystko okaże się pod koniec lipca, gdy jury ostatecznie zdecyduje kto zostanie młodym talentem roku i zwycięzcą Red Bull Rookie of the Year.

Martin Söderström:

Bardzo nakręciłem się, gdy dowiedziałem się o nagrodzie. To świetna sprawa, że będziemy mogli pomóc jednemu z młodych zawodników i nagrodzić jego ciężką pracę. Nie mogę doczekać się aż zaczniemy oceniać w ramach konkursu Red Bull Rookie of the Year i bardzo ciekaw jestem kto zasłuży na to wielkie wyróżnienie. Widziałem już mnóstwo młodych i perspektywicznych chłopaków, ale jeśli nie jesteś w stanie ciężko pracować, to nie dostaniesz się na sam szczyt.

Kryteria brane pod uwagę:

  • Zawodnik musi mieć licencję FMB i być w rankingu FMB World Tour
  • Maksymalny wiek to 22 lata (rok urodzenia 1997)
  • Zawodnik nie mógł brać udziału w zawodach Mistrzostw Świata Slopestyle lub diamentowej imprezie FMB, chyba że wygrał dziką kartę
  • Koniec konkursu to 31 lipiec 2018

Red Bull Rookie of the Year - kto zostanie najlepszym debiutantem?
Emil Johansson

Jeśli jesteś zawodnikiem i jeszcze nie wyrobiłeś sobie licencji, to możesz to zrobić tutaj: fmba.memberpro.net

Przy wyborze będą brane tylko kryteria wymienione powyżej. Na chwilę obecną jest kilku zawodników, którzy mogliby zostać młodym talentem roku, wymieniając choćby Emila Johanssona, Erika Fedko czy Reeda Boggsa, którzy pokazali się wielkiemu światu w ostatnich dwóch sezonach. To będzie bardzo ekscytujące, gdy będziemy obserwować nowe talenty walczące o przepustkę na najważniejszą imprezę slopestyle’owego świata. Nagroda Red Bull Rookie of the Year zostanie przyznana zawodnikowi, który ma największe szanse zostania wielką światową gwiazdą w najbliższej przyszłości.

Red Bull Rookie of the Year - kto zostanie najlepszym debiutantem?
Reed Boggs

Więcej informacji i wszystkie zasady FMB World Tour można znaleźć na stronie fmbworldtour.com.

Jury będzie obserwować zawodników na wszystkich imprezach, a pod uwagę wezmą przede wszystkim osiągane wyniki. Zawodnicy, którzy zakwalifikują się do Mistrzostw Świata Slopestyle poprzez wygranie dzikiej karty również będą brani pod uwagę w konkursie.

Dzikie karty FMB World Tour 2018:

  • 2 dzikie karty podczas Swatch Rocket Air (Thun, Szwajcaria, 28 kwietnia) -> Crankworx Innsbruck (Austria, 16 czerwiec)
  • 2 dzikie karty podczas FISE Montpellier (Francja, 12 maj) -> Crankworx Les Gets (Francja, 24 czerwiec)
  • 1 dzika karta podczas Big White Invitational (Kelowna, Kanada, 7 lipiec) -> Red Bull Joyride podczas Crankworx Whistler (Kanada, 18 sierpień)
  • 1 dzika karta podczas GlemmRide (Saalbach, Austria, 14 lipiec) -> Red Bull Joyride @ Crankworx Whistler (Kanada, 18 sierpień)

Red Bull Rookie of the Year - kto zostanie najlepszym debiutantem?
Erik Fedko

Aby być na bieżąco z informacjami i transmisjami na żywo, koniecznie śledźcie stronę fmbworldtour.com lub zapiszcie się do newslettera FMB World Tour.

Bieżące informacje o FMB World Tour można znaleźć na stronach: facebook.com/fmbworldtour & twitter.com/fmbworldtour


Zdjęcia: Rich K photography