REKLAMA

Długo kazali nam na niego czekać, ale w końcu się pojawił. PZKol w końcu pokazał kalendarz Pucharu Polski na sezon 2019 w takich dyscyplinach jak zjazd, four cross oraz bmx racing.

Puchar Polski DH 2018 – Szczyrk

Downhill

W tym sezonie zjazdowy Puchar Polski składać się będzie z pięciu rund. Podobnie jak w zeszłym roku rywalizacja o tytuł najlepszego zjazdowca kraju rozegra się podczas festiwalu JoyRide w Kluszkowcach. W tym roku będzie to pierwsza runda i zapowiadają się nie lada emocje. Podczas drugiej rundy wybierzemy się do Szczyrku, aby rozegrać zawody serii Hard Downhill League. Pewną nowością w kalendarzu jest runda numer trzy – HEAT Games to impreza jeszcze nam nieznana, ale za to w dobrze znanym miejscu, na górze Żar w Międzybrodziu Żywieckim.

Mistrzostwa Polski DH 2019 rozegrane zostaną w połowie września razem z czwartą rundą Pucharu Polski DH, a miejscem rywalizacji będzie Wisła, która w tym roku będzie przeżywać prawdziwy renesans (potwierdzono już tam trzy imprezy). Tydzień później sezon zakończy festiwal w Zakopanem, gdzie rozegrana zostanie ostatnia piąta runda.

  • 17-19.05 Puchar Polski DH #1 – Kluszkowce
  • 28-30.06 Puchar Polski DH #2 – Szczyrk, Skrzyczne
  • 26-27.07 Puchar Polski DH #3 – Międzybrodzie Żywieckie, Żar
  • 14-15.09 Mistrzostwa Polski DH / Puchar Polski DH #4 – Wisła, Stożek
  • 20-21.09 Puchar Polski DH #5 – Zakopane
JoyRide Zakopane 2018

Four Cross

Odkąd UCI zrezygnowało z prowadzenia Pucharu Świata 4X na rzecz XC Eliminatora (serio?), również i w naszym kraju nie jest rozgrywany Puchar Polski 4X. Jednak nie przeszkadza to wielu zapaleńcom walczyć o powrót tej widowiskowej dyscypliny i ponownie będziemy mogli ekscytować się rywalizacją podczas Mistrzostw Polski 4X. Rozegrane zostaną one dzień po czwartej rundy 4X Pro Tour, która odbędzie się w Szczawnie-Zdroju.

  • 18.08 Mistrzostwa Polski 4X – Szczawno-Zdrój
4X Pro Tour 2015 – Szczawno Zdrój

BMX Racing

W dyscyplinie olimpijskiej jaką jest BMX Racing w tym roku przewidziano trzy rundy pucharowe. Z końcem czerwca w Lublinie odbędzie się pierwsza runda, która zarazem będzie także Mistrzostwami Polski – w końcu jak zaczynać sezon to z przytupem! Druga runda odbędzie się dwa tygodnie później w Wodzisławiu Śląskim, a sezon zakończy tam gdzie się zaczął, czyli w Lublinie.

  • 30.06 Mistrzostwa Polski BMX Racing / Puchar Polski BMX Racing #1 – Lublin
  • 14.07 Puchar Polski BMX Racing #2 – Wodzisław Śląski
  • 1.09 Puchar Polski BMX Racing #3 – Lublin

Pełen kalendarz imprez rowerowych w 2019 roku znajdziecie w tym miejscu.