Nowy rok, nowa dekada i nowe postanowienia noworoczne. Jest początek stycznia i przeważnie to dobry moment by zacząć ćwiczyć na siłowni po raz kolejny. Nie inaczej postanowił zrobić szkocki rowerzysta, który jednak wszystkie ćwiczenia realizuje po swojemu. Jak można się spodziewać Danny ma bardzo nietuzinkowe podejście do zwykłych rzeczy, o czym mogliśmy się przekonać w poprzednich jego filmach. Zobaczcie zresztą sami pierwszy film Danny’ego MacAskilla w 2020 roku:

Śmiało mogę stwierdzić, że siłownia to nie jest moje środowisko naturalne. Chylę czoła przed osobami, które codziennie tam trenują, ale ja wolę wskoczyć na rower i utrzymywać sprawność w ten sposób. Chcieliśmy, aby ten film był małym przypomnieniem, żeby zrobić formę na nadchodzący sezon i przy okazji mieliśmy mnóstwo zabawy. Jeśli chodzi o mnie, to… ja wciąż wolę jeździć na rowerze.

– Danny MacAskill

Gymnasium to kolejny film Danny’ego, który dołącza do tak znanych produkcji jak Wee Day OutCascadia, The Ridge, Imaginate czy Way Back Home.

Zdjęcie: Fred Murray

Film stworzony został przez Cut Media.

O Dannym MacAskillu

Danny MacAskill zaszokował setki tysięcy widzów wypuszczając do sieci swój pierwszy film „Inspired Bicycles” w 2009 roku, który stworzył razem z kolegą i filmowcem Dave’m Sowerby’m. W filmie zobaczyliśmy pochodzącego z wyspy Skye młodego Szkota, który wykonuje triki rowerowe na ulicach Edynburga. To była zaledwie iskra, która nie tylko roznieciła karierę Danny’ego, ale również zwróciła uwagę świata na trial rowerowy. Od tamtej pory w sieci można znaleźć jego kolejne przełomowe filmy: „Imaginate” (90mln wyświetleń), „The Ridge” (67mln wyświetleń) czy „Cascadia” (58mln wyświetleń). Oprócz tego Danny miał również czynić honory podczas drogi ze zniczem olimpijskim w drodze z Glasgow do Londynu w 2012 roku, zaangażowany został do filmu w Hollywood czy został nominowany do nagrody „Podróżnika roku” przez National Geographic.

Śledźcie Danny’ego na: strona www, youtube, facebook, instagram, twitter