Znany trialowiec i freerider Fabio Wibmer w sezonie 2020 roku dokonał zmiany głównego sponsora. O tym, że rozstał się z marką Specialized dowiedzieliśmy się tuż przed końcem roku i nie trzeba było długo czekać, aż ujawni nowy zespół. Od dziś Fabio Wibmer reprezentować będzie barwy niemieckiej marki direct-sale Canyon. Do jego użytku zostaną przekazane takie modele jak Torque czy Sender, a także powstał kompletnie nowy rower do trialu.

Zdjęcie: Hannes Berger

Marka pochodząca z Koblencji leżącej w zachodnich Niemczech prawdopodobnie podpisała kontrakt z najbardziej znanym zawodnikiem, który będzie ich teraz reprezentować. Ten fakt uczcili kompletnie nowym modelem w gamie, który został stworzony specjalnie dla Fabia.

Jestem bardzo zadowolony, że znalazłem nowego sponsora w postaci marki Canyon. Nie tylko otrzymam od nich rowery enduro czy downhill, ale także kompletnie nową trialówkę, co tylko świadczy o jakości marki Canyon!

– Fabio Wibmer

Tym samym Fabio dołączył do takich zawodników jak Thomas Genon czy Tomas Lemoine, którzy reprezentują Canyon’a w freeride’owym świecie już od kilku lat.

Fabio to nietuzinkowy charakter o spokojnym uosobieniu, który wierzy w ciężką pracę i świetną zabawę na rowerze. To dokładnie ten typ człowieka, który przyciąga ogromną publiczność, w tym mnie!

– Roman Arnold, właściciel i główny dyrektor Canyon Bicycles

Zobaczcie popisy Fabio Wibmera w filmie Urban Freeride Lives 3

Śledźcie Fabia na: