Rowerowa gwiazda YouTube Fabio Wibmer oraz dwukrotna Mistrzyni Świata DH Juniorek Vali Höll spotkali się na otwarciu sezonu rowerowego w austriackim Saalbach. W trakcie lockdown’u spowodowanego pandemią koronawirusa Fabio stworzył swoją interpretację „Home Office”, a Valentina przygotowała własne studio fitness, aby jak najlepiej przygotować się do nadchodzącego sezonu Pucharu Świata DH. Dla obojga otwarcie sezonu 11-go czerwca w największym bike parku regionu Saalbach Hinterglemm było powrotem do normalności.

Racing vs loty

Trasy w regionie Saalbach Hinterglemm są unikalne i zróżnicowane, w sam raz pod umiejętności prezentowane przez Vali Höll i Fabio Wibmera. Można to zobaczyć w stworzonym z okazji rozpoczęcia sezonu wideo, które pokazuje dwie różne strony góry. Vali pracuje nad poprawieniem swoich umiejętności walki o setne sekundy, a Fabio zajęty jest łapaniem jak najwięcej sekund w powietrzu.

Vali Höll w dniu 7 czerwca powinna być już po trzech rundach Pucharu Świata DH, ale dzięki zamknięciu kraju wszystko się pozmieniało i jej przygotowania do sezonu na rowerze dopiero teraz ruszyły pełną parą. Nie było to dla niej takie złe, ponieważ w tym roku Vali i tak przez większość czasu przygotowywała się do egzaminów końcowych w szkole.

Gdy Saalbach i Leogang otworzyły swoje drzwi w letnim sezonie, to było jak gwiazdka i wielkanoc w jeden dzień. W końcu mogę wyjść z domowej siłowni i jeździć po trasach przed moim domem. W regionie mam trasę, która będzie na tegorocznych Mistrzostwach Świata DH, a także X-Line w Saalbach, która jest świetna do pracy nad techniką i wytrzymałością.

– Vali Höll

Również plany Fabio Wibmera z powodu lockdown’u drastycznie się zmieniły. Jest on na tyle kreatywną osobistością, że błyskawicznie stworzył wideo „Home Office” i tym samym szybko zaadaptował się do nowej rzeczywistości.

Jestem niesamowicie szczęśliwy, że znów mogę jeździć w Saalbach. Podczas lockdown’u zrobiliśmy niesamowity hit na YouTube, ale nic nie przebija możliwości wyjścia na dwór i jazdy po trasach. Przez lata region Saalbach mnie wspierał i stworzyliśmy unikalną więź, której nic nie przebije. Nawet jazda po pralce i moim stole obiadowym.

– Fabio Wibmer

Największy rowerowy region w Austrii

11-go czerwca region Saalbach Hinterglemm rozpoczął letni sezon rowerowy, a to oznacza również otwarcie największego kompleksu rowerowego w Austrii. Ponad 70 kilometrów tras, dziewięć wyciągów i gondoli na siedmiu górach, a do tego strefy dla początkujących i pump track. To jest właśnie region Saalbach Hinterglemm Leogang Fieberbrunn. Tutaj każdy znajdzie coś dla siebie, zarówno początkujący jak i zawodowcy!

O regionie Saalbach Hinterglemm

Od sezonu 2020 region Saalbach Hinterglemm Leogang Fieberbrunn jest największym rowerowym regionem w Austrii. Ponad 70 kilometrów singli, tras zjazdowych czy flow line’ów, a do tego 9 wyciągów na 7 górach. Dodatkowo dzięki dołączeniu Fieberbrunn, nowa sieć tras rozlega się aż na dwa regiony – Salzburg i Tyrol. Jedyną granicą pozostaje nasza wydolność. W górach można znaleźć stacje ładowania dla ebike’ów, a w dolinach coś na ząb. W całym regionie znajdują się również liczne sklepy rowerowe, wypożyczalnie, szkoły czy strefy dla początkujących. Do tego należy dodać liczne hotele, apartamenty i restauracje przyjazne dla rowerzystów.

Oficjalna strona: saalbach.com/bike
Media: facebook, instagram, twitter, youtube