Śnieg jest już w odwrocie, a na zboczach gór Leoganger Steiberge zacienione są już tylko pojedyncze miejsca. Wiosna w pełni, a to oznacza, że ekipa opiekująca się trasami w Bike Parku Leogang jest już na trasach i ciężko pracuje, aby przygotować linie do wielkiego otwarcia. Tym samym Epic Bikepark Leogang rozpocznie tegoroczny sezon 12-go maja, a do kolekcji tras dołoży kompletnie nową ścieżkę AlteSchmiede.

Trasa AlteSchmiede / zdjęcie: Klemens Koenig

Nowa trasa AlteSchmiede Trail

Kompletnie nowy singiel to AlteSchmiede, który będzie otwarty wraz z końcem lipca i zapewni 3,5 kilometra jazdy po naturalnych leśnych sekcjach i alpejskich pasażach. Płynne zakręty, north shore’y oraz łatwe techniczne przejazdy alternatywne, to wszystko znajdzie się na ręcznie zbudowanym singlu. Wjazd na trasę znajdować się będzie tuż przy górnej stacji Asitz i Steinberg. Z kolei dla żądnych wrażeń rowerzystów, naturalną kontynuacją trasy będzie Matzalm Trail, do którego będzie można się dostać przez drogę leśną.

Trasa AlteSchmiede / zdjęcie: Klemens Koenig

Bonusy online na zakup karnetów

Od lata 2023 Bike Park Leogang wprowadza bonusy dla tych, którzy wcześnie kupią karnety dzienne lub wielodniowe poprzez stronę online. Wprowadzony zostanie dynamiczny system cen biletów, który będzie dopasowany do ilości wejściówek danego dnia, a im wcześniej zabukujesz swój karnet, tym taniej.

Trasa AlteSchmiede / zdjęcie: Klemens Koenig

Dbanie o przyrodę i środowisko naturalne

Region Saalfelden Leogang niezmiennie dba o swoje dobra naturalne i przekłada się to nie tylko na ręczne budowanie tras bez użycia ciężkiego sprzętu, ale również na specjalne kampanie. Impreza „Clean the Trail Days” odbędzie się 24 czerwca, 29 lipca oraz 19 sierpnia i polegać będzie na uświadamianiu użytkowników gór o tym jak ważne jest dbanie o środowisko, a przy okazji odbędzie się wielkie sprzątanie tras i szlaków. Dodatkowo partnerzy i sponsorzy Epic Bikepark zadbają o odpowiednie wsparcie dla każdego eventu.

Z kolei akcja „Roll Off instead of Tear Off” to kampania wspierana przez markę 100%. Polega na możliwości skorzystania z darmowych roll-off’ów w deszczowe dni oraz 20% zniżce na nowe gogle 100% z systemem roll-off. Wszystko to, aby na trasach było mniej śmieci w postaci jednorazowych zrywek.

Konferencja prasowa UCI Mountain Bike World Seires / zdjęcie: smpr.at

Puchar Świata MTB, czyli zawody UCI Mountain Bike World Series

Po dwóch udanych sezonach z podwójnymi zawodami cross country oraz DH, w tym roku zawody z serii Pucharu Świata MTB będą jeszcze większe. Po raz pierwszy odbędą się tu zawody enduro, które połączone będą z zawodami XC i DH w jeden wielki wyścigowy weekend.

Odpowiadając na potrzeby i uwagi naszych użytkowników, po raz kolejny zainwestowaliśmy w trasy rowerowe, aby przygotować jeszcze lepszą ofertę dla zwolenników dwóch kółek. W połowie sezonu otworzymy nową trasę AlteSchmiede Trail i mam nadzieję, że również ona przypadnie do gustu rowerzystom.

Kornel Grundner, Dyrektor Generalny Leoganger Bergbahnen

O Bike Parku Leogang

Więcej informacji o Bike Parku Leogang można znaleźć na stronach: bikepark-leogang.com, instagram.com/BikeparkLeogang oraz facebook.com/BikeparkLeogang.

Wiadomości bieżące oraz informacje o regionie Saalfelden Leogang można znaleźć na stronach:
saalfelden-leogang.com, instagram.com/Saalfelden_Leogang oraz facebook.com/SaalfeldenLeogang.

Jeżeli jesteś zainteresowany wyjazdem do Bike Parku Leogang, to na miejscu znajdziesz sporo hoteli przyjaznych rowerzystom. Są to m.in. Salzburger Hof, Rupertus, Bacher, Riederalm, Ritzenhof, Puradies oraz Hotel Der Löwe. Na miejscu znajdziesz także sklepy i serwisy rowerowe takie jak Sport Mitterer i Sport 2000 Simon. Więcej informacji można znaleźć na stronie: 
saalfelden-leogang.com/en/region-experience/bike/bikehotels