Już 21-go Lipca w ośrodku Carosello 3000 w Livigno rozpocznie się piąta edycja imprezy Great Days Livigno. Trzy dni tej niesamowitej imprezy to przede wszystkim dużo jazdy, niezapomniane Tutti Frutti Challange, luźne wyścigi, wycieczki rowerowe oraz codzienne afterparty i integracja z rowerzystami z całej Europy. Jako 43ride już dwukrotnie uczestniczyliśmy w imprezie Great Days i zdecydowanie polecamy udział w tym ciekawym wydarzeniu. Sprawdźcie sami jak bawiliśmy się w 2022 i w 2021 roku.

YouTube player

Impreza oparta jest na sprawdzonym formacie. Rozpoczyna się późnym popołudniem w piątek 21 lipca jazdą „Sunset Ride”. Grupa prowadzona przez Hansa Reya będzie jechać do ostatnich promieni słońca na 12-kilometrowej trasie łączącej trasy Coast to Coast, Lonely Planet i Roller Coaster, jednego z najbardziej znanych i dobrze zbudowanych flow traili w Europie. Na końcu zjazdu na uczestników czeka impreza w lesie, aby uczcić początek weekendu przy grillu i muzyce na żywo.

Sobota 22 lipca jest w całości poświęcona Tutti Frutti Challenge, zabawnej grze rowerowej na trasie zaprojektowanej przez pioniera mtb Hansa Reya. Ta inicjatywa jest odpowiednia dla każdego rowerzysty górskiego i łączy niesamowite wrażenia z jazdy ze strategią, orientacją i eksploracją górskich szlaków i miasta Livigno. Tutaj dwu- lub trzyosobowe drużyny muszą odnajdywać punkty kontrolne, robić zdjęcia nieprawdopodobnym postaciom, rozwiązywać zagadki i przechodzić specjalne testy oraz… zdobywać punkty, publikując Stories na Instagramie. Na koniec dnia oczekiwanie na ceremonię wręczenia nagród, muzyka i spotkania towarzyskie odbędą się w barze Apres-Bike Alegra. Impreza trwa dalej, a Beastie Noise gra na żywo w pubie Marcos.

W niedzielę 23 lipca odbędzie się pełen adrenaliny wyścig ze szczytu „King of 3000„. Wyścig na 1000 metrów przewyższenia, w którym możesz rzucić wyzwanie znajomym i zdobyć tytuł „Króla Gór”. Zjazd finałowy poprzedzony jest przejazdami kwalifikacyjnymi, a nagrody przewidziane są zarówno dla kategorii kobiet, jak i mężczyzn. Wyścig jest możliwy dzięki partnerstwu z The King Mtb, włoską społecznością rowerzystów, której celem jest promowanie pasji do kolarstwa górskiego.

Ci którzy wolą spędzić niedzielę bez rywalizacji, mogą dołączyć do pięknej wycieczki rowerowej między dziewiczymi dolinami, starymi farmami i niesamowitymi krajobrazami na pięknych szlakach Livigno.

Po długim poranku i dobrej jeździe wszyscy uczestnicy zbiorą się na Party in the Wood w Baitel del Plascianet, małym schronisku otoczonym lasem. Tutaj ludzie mogą dzielić się swoimi doświadczeniami i witać starych i nowych przyjaciół, delektując się polentą gotowaną w kociołku (lokalne danie) w towarzystwie alpejskiego grilla i kilku kieliszków wina z Valtelliny.

Wydarzenie organizowane jest przez Carosello 3000 – Livigno we współpracy z Livigno i Sitas, stowarzyszeniem The King of Mountain-Bike i 360 Valtellina Bike, Macial Offroad i Met Helmets, wiodącą firmą w projektowaniu i produkcji kasków rowerowych.

Udział w imprezie Great Days jest bezpłatny. Wystarczy posiadać ważny Bikepass na kolej linową (Bikepass Carosello 3000 lub Bikepass Livigno) i zapisać się na udział w tym miejscu. Dla tych, którzy kochają kolarstwo górskie oraz chcą dzielić się świetnymi trasami, pięknymi widokami i pasją ze swoimi przyjaciółmi. Great Days to wydarzenie, do którego warto dołączyć, a Livigno to miejsce, w którym warto być latem 2023.
Wszystkie informacje o wydarzeniu są dostępne tutaj: https://www.carosello3000.com/it/estate/mountain-bike-livigno/great-days

O regionie Livigno:

Livigno to miejscowość we włoskim regionie Lombardia, leżąca na wysokości 1809m n.p.m., posiadająca 31 wyciągów narciarskich sięgających wysokości prawie 2800m i znana głównie ze świetnych warunków do uprawiania sportów zimowych. Usytuowana jest w dolinie pomiędzy dwoma górami, na których działają dwa ośrodki narciarsko-rowerowe: Carosello 3000 na zachodzie i Mottolino Fun Mountain na wschodzie.

Oficjalna strona: livigno.eu
Media: facebook, twitter, youtube, instagram
Ośrodki rowerowe: Carosello 3000, Sitas, Mottolino Fun Mountain