Marka Lazer posiada w swojej ofercie zarówno kaski otwarte jak i z pełną szczęką. Jakiś czas temu zaprezentowaliśmy model Coyote, a tym razem przedstawiamy Wam model Impala – kask do enduro łączący agresywny styl z najnowszymi technologiami Lazera.

Kask Lazer Impala

Skorupa kasku wyposażona jest w 22 otwory wentylacyjne dzięki czemu ma zagwarantować przewiewność nawet podczas największych upałów. Wykonana jest ona w technologii in-mold, czyli trwałym połączeniu warstw kasku, przy użyciu materiałów, dzięki którym powstaje lekka, ale bardzo wytrzymała i stabilna konstrukcja. Jest głęboka, szczególnie w części chroniącej potylicę.

Kask posiada duży, regulowany daszek oraz regulację dopasowania do głowy w systemie Advanced Turnfit System ATS. W górnej części znajduje się otwór z mocowaniem kamery np. GoPro.

Regulacja rozmiaru odbywa się za pomocą systemu Advanced Turnfit System ATS.

Według producenta kask został zaprojektowany w taki sposób, aby jak najlepiej współgrał z goglami, co ma być spowodowane możliwością odchylenia daszku.

Wyściółka jest wygodna i komfortowa.

Jakie jest nasze pierwsze wrażenie?

Kask Lazer Impala jest moim pierwszym otwartym kaskiem nie będącym orzechem. Podoba mi się, że jest lekki i przewiewny, a umieszczona w części potylicznej regulacja pozwala na idealne dopasowanie do głowy. Skorupa kasku jest głęboka, więc chroni nam sporą część głowy, natomiast trzeba znaleźć sposób na zakładanie okularów, gdyż przy idealnym dopasowaniu kasku regulacją, wciśnięcie zauszników za uszy jest niemożliwe. Kiedy nam się to uda, trzyma okulary idealnie i nie pozwoli na ich przesuwanie. Kask współgra z goglami i tak jak deklaruje producent możliwe jest odchylenie daszku, aby zmieściły nam się gogle różnych marek. Nie podoba mi się natomiast, że daszek oprócz głównego mocowania do kasku nie ma żadnej regulacji kąta odchylenia ani blokady – po prostu sobie swobodnie jest i nic go od góry nie ogranicza. Paski zapięcia wykonane są z miękkiej taśmy, która nie podrażnia skóry. Zapięcie jest standardowe, wykonane z dobrej jakości plastiku. Sama skorupa wykonana jest solidnie, a plastiki nie sprawiają wrażenia marketowej tandety. Przy zahaczeniu kaskiem o gałęzie nie pojawiły się na nim żadne rysy, czego mówiąc szczerze się spodziewałam gdyż kask posiada wykończenie a’la mat. Ogólnie rzecz ujmując jeździ się w nim przyjemnie i chętnie po niego sięgam, gdy tylko nie potrzebuję ochrony kasku z pełną szczęką.

– Justyna John, 43RIDE

Specyfikacja:

  • skorupa In-Mold
  • system dopasowania Advanced Turnfit System ATS
  • 22 otwory wentylacyjne
  • duży i regulowany daszek
  • zintegrowany uchwyt do kamer sportowych
  • głęboka skorupa
  • certyfikat CE-CPSC-AS
  • waga: 313g roz.S
  • cena: 449pln shop.43ride.com

O marce Lazer

Marka Lazer założona została w 1919 roku w Belgii i od samego początku jest liderem innowacji, designu, bezpieczeństwa i technologii. Nasze produkty są efektem stuletniego doświadczenia i pasji. Wszystkie nasze produkty projektowane są w Belgii i dostępne są w ponad 50 krajach na całym świecie. Tworzymy je pamiętając o naszych korzeniach, sami ich używamy oraz budujemy z myślą i pasją do jazdy na rowerze.

Oficjalna strona:
lazersport.com
Dystrybucja:
bikegear.cc
Media:
facebook, instagram, twitter, youtube